Przewodnik dotyczący uprawy owoców i warzyw w sierpniu

ByRedakcja

mar 23, 2020 , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
sierpień

Sierpień przy odrobinie szczęścia przynosi nam najlepszą pogodę letnią, ale ponieważ jest to tradycyjny wakacyjny miesiąc, może być trudno utrzymać się na szczycie działki warzywnej w odległości dwóch tygodni, nawet jeśli sąsiada można przekonać do wody w razie potrzeby

Siew i sadzenie w sierpniu na działce warzywnej

Siew bezpośredni w sierpniu

Jest jeszcze kilka rzeczy, które powinieneś zasiać w sierpniu. Kapusta Wiosenna i Kapusta Chińska, która jest późną uprawą, a także odporną sałatą.

Chociaż myślimy o sałacie jako letniej uprawie, jest to zaskakująco odporna roślina, pod kloszem i w szklarni może być łatwo dostępna na sałatkę w drugi dzień świąt, a nie bez smaku importu z bardziej słonecznych klimatów.

Siej szczypiorek, taki jak biała zimozielona biała Lizbona, która będzie rosła, choć powoli, aby dodać zing do tej sałatki wraz z szybko rosnącymi rzodkiewkami.

Późny szpinak można wysiać w sierpniu wraz z ostatnim wysiewem kalarepy i rzepy.

Sadzenie w sierpniu

Sadzimy kapustę włoską i kalafior, aby rosły jak najwcześniej, a także odporne kales.

Uprawa, szkodniki i problemy

Wasze fasolki szparagowe będą teraz na szczycie laski, więc uszczypnij ich rosnącą końcówkę, aby zachęcić do bardziej bujnego wzrostu poniżej. Regularnie zbieraj fasolę szparagową, wspinaczkową i karłowatą, z wyjątkiem odmian haricot, takich jak Borlotti, w których chcemy raczej fasoli niż strąka na stół.

Zatrzymaj teraz rośliny pomidorów, aby zachęcić owoce do pęcznienia i dojrzewania. Zatrzymywanie to proces odcinania rosnącej końcówki, aby energia rośliny nie była kierowana do liści z owoców. Trzymaj pędy pomidorów w ryzach, chcesz pomidorów, a nie masy liści. Upewnij się, że są one regularnie nawadniane, suszenie zapobiega przyswajaniu przez roślinę wystarczającej ilości wapnia, a niedobór powoduje gnicie kwiatowe.

Trzymaj na wierzchu szkodników. Mszyce i Blackfly są szczególnym problemem w szklarni, chociaż na pewno są również na otwartej działce. Możesz kontrolować je pestycydami lub po prostu zmyć wiele roślin silnym strumieniem wody.

Tryskanie roztworem miękkiego mydła nie zaszkodzi roślinom i zmniejszy ich liczbę poprzez zatrzymanie oddychania szkodników. W szklarni kontrole biologiczne są najskuteczniejsze i nie zapominaj o tradycyjnych lepkich żółtych kartkach, które przyciągają mączlika. .

Owoc

Jeśli dostaniemy długie suche zaklęcie, nie zapominaj, że krzewy owocowe i drzewa wymagają podlewania. Pęczniejące jabłka i porzeczki potrzebują wody tak samo jak warzywa liściaste. Daj dobre namoczenie zamiast drobnych zmarszczek, które zachęcają do zrootowania powierzchni.

To ostatnia szansa na letnie przycinanie. Uważaj na przeciążone śliwki i damony. W razie potrzeby możesz wzmocnić gałęzie, wkładając długość 2 × 1 wyciętą u góry (jak staroświecki rekwizyt liniowy), aby podeprzeć gałąź lub przywiązać do pnia solidnym sznurkiem.

Chroń bazę drzew przed chwastami i trawą, ściółkę utrzymuj w wilgoci i dodaj żyzność kompostem ogrodowym.

Chroń teraz jesienne maliny za pomocą siatki przed ptakami, zanim przybędą owoce i ptaki je zjadają.

W szklarni / tunelu foliowym

Zapewnić dobrą wentylację. Może stać się niesamowicie gorący w szklarni z silnym słońcem i przypalić rośliny. Powinieneś również rozważyć zacienienie domu za pomocą żaluzji lub folii lub prania cieniującego

Uszczypnij boczne pędy pomidorami i zatrzymaj je kilka liści po kratownicy, szczypiąc rosnącą łodygę.

miej oko na szkodniki, takie jak mszyce, mączlik, przędziorek. Jeśli jesteś atakowany przez te szkodniki, warto sprawdzić kontrole biologiczne, ponieważ są one całkowicie bezpieczne w użyciu, a stosowane prawidłowo, bardziej skuteczne niż tradycyjne kontrole chemiczne.