Przewodnik dotyczący uprawy owoców i warzyw we wrześniu

ByRedakcja

mar 23, 2020 , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
wrzesień

Wrzesień to koniec lata, chociaż często mamy szczęście, że mamy indyjskie lato z niebieskim niebem i słońcem, ale pogoda nie jest pewna. Większość zbiorów wraca teraz do domu, a gdy pojawiają się plony, fabuła zaczyna się opróżniać

Siew i sadzenie we wrześniu na działce warzywnej

Gdy zostawiamy lato za sobą i zbliżamy się do jesieni, pośpiech, aby dostać się na ziemię, zwalnia prawie do zatrzymania, co nie znaczy, że praca się kończy!

Jest to jeden z najbardziej pracowitych miesięcy w zbiorach. Warto wysiać zimą odporną na wiosenną cebulę gotową na wiosnę. Trzymam się Białej Lizbony, która nigdy mnie nie zawodzi, ale upewnij się, że dostaniesz zimę.

Możesz siać sałatę jak Król Arktyczny, teraz będą one również gotowe wczesną wiosną. Myślimy o sałacie jako o letniej uprawie, ale tak naprawdę nie lubią za dużo ciepła i są zaskakująco wytrzymali,

Jesienne zestawy cebuli można teraz wprowadzić, aby zapewnić wczesne zbiory i sadzić kapusty wiosenne, aby powoli rozwijać się w przyszłym roku.

Nawóz zielony

Początek września to czas na zasiew zielonego nawozu, gdy ziemia staje się pusta. Wykonują dla ciebie trzy zadania.

 1. Po pierwsze, pochłaniają wszelkie składniki odżywcze, które w przeciwnym razie zostałyby zmyte w czasie zimowego deszczu. W rzeczywistości, zasianie roślin strączkowych, takich jak kąkol zimowy lub fasola polna, utrwali azot z powietrza.
 2. Po drugie, dostarczają one kompost i poprawiają strukturę gleby
 3. Po trzecie, zapobiegają wzrostowi chwastów, wypychając je, a to mniej pracy dla ciebie

Jeśli masz błogosławioną lekką glebę, zostaw je na zimę. Wiosną kopiesz je i pozwalasz im gnić przez kilka tygodni. Jeśli masz ciężką gliniastą glebę, wykop ją, gdy kopiesz późną jesienią i wczesną zimą.

Obserwuję na ziemniaki z musztardą mogą być przydatne w celu ograniczania węgorek ale należy pamiętać, że to musztarda kapustnych i najlepiej unikać, jeśli masz na kiłę kapusty problem.

Jednym z najlepszych nawozów zielonych na zimowy wzrost jest węgierskie żywienie pastwiskowe. Rośnie, aczkolwiek powoli, przy chłodnej pogodzie i powinien mieć około 15 ″ wysokości od wiosny od siewu z początku września. Będziesz miał nie tylko bujną masę liści, ale także masę korzeni, które zapewnią próchnicę do rozpadu bakterii.

Uprawiający

Kontynuuj karmienie pomidorów, papryki i ogórków, ale nie warto karmić innych roślin o tej porze roku, ponieważ są już prawie gotowe, a składniki odżywcze najlepiej zachować na wiosnę. Trzymaj boczne pędy w ryzach na pomidorach .

Nie rezygnuj z motyki, o wiele lepiej jest, jak odchwaszcza, gdy ledwo ją widać, niż kiedy są ustalone. Jak mówi przysłowie „motyka, gdy nie widać chwastów i nigdy nie można zobaczyć chwastów ”

Pilnuj kapustnych jaj i motyli, które najprawdopodobniej znajdą się pod liśćmi. Szkodniki szklarniowe powinny zanikać, ale uważaj, jeśli pogoda jest dobra, ponieważ mogą tak szybko cofnąć się

Kompostowanie

Wrzesień i październik to właściwy czas na pracę nad kompostem. Zwykle fajne pojemniki na kompost będą miały częściowo rozłożony materiał u góry i zgniły kompost u podstawy.

Zdejmij częściowo zgniły kompost, a następnie wyjmij zgniły kompost, aby rozłożyć go na ziemi lub ułożyć w stos, aby dodać go do podstawy wykopów podczas kopania, aby zachęcić robaki do pogłębienia górnej gleby.

Częściowo zgniły wraca do kosza wraz ze świeżymi zielonymi materiałami (najlepiej rozdrobnionymi), trochę obornika, jeśli go masz i wapnem warstwami. Po zbudowaniu stosu przykryj karton, arkusz z tworzywa sztucznego lub plandeką, a przy odrobinie szczęścia dostaniesz gorący kompost, zanim nadejdzie prawdziwy zimowy chłód.

Owoc

Uporządkuj letnie owoce malin. Odetnij pędy, które zaowocowały i zawiąż nowe pędy, które przyniosą owoce w przyszłym roku.

Można także wziąć udział w letnich owocujących truskawkach. Odetnij liście około 1 ″ od ziemi, usuwając i odchwaszczając w miarę upływu czasu. Dowolnych biegaczy można sadzić, aby zastąpić 3-letnie rośliny, które najlepiej teraz wymienić.

Żniwa

Ziemniaki z Maincrop mogą być już gotowe. Podczas zbioru ziemniaków uważaj, aby usunąć wszystkie bulwy. Każda pozostała nie tylko wykiełkuje w przyszłym roku i stanie się chwastem, ale będzie również rezerwuarem chorób i zarodników zarazy ziemniaka. Często warto rozwidlać w ciągu kilku dni po zbiorze ziemniaków, ponieważ wydaje się, że pojawia się ich więcej.

Jeśli zaraza uderzyła w twoje ziemniaki, najlepszym sposobem na zachowanie plonów jest usunięcie łęku i pozbycie się go, a następnie pozostaw ziemniaki w ziemi na dwa tygodnie lub dłużej, aby zatrzymać zarodniki na bulwach.

Fasolka szparagowa i fasolka szparagowa będą kontynuowały produkcję do momentu, aż nadejdzie mróz. Powinien też przyjść ostatni groszek. Kompostuj liście grochu i fasoli, ale zostaw korzenie w ziemi, ponieważ guzki na nich zawierają azot.

Ze szklarni powinieneś zbierać bakłażany, chili i słodką paprykę, a także ogórki i pomidory.

Inne uprawy, które możesz teraz zbierać

 • Pory
 • Kabaczki
 • Cebule
 • Dynie
 • Rzodkiewki
 • Wiosenne cebule
 • szpinak
 • Kukurydza
 • Rzepa
 • Burak
 • Kapusta
 • Marchewki
 • Kalafiory
 • Cukinie
 • Karczochy Globe
 • Jarmuż
 • Kalarepa
 • Sałata