Przewodnik dotyczący uprawy owoców i warzyw w lipcu

ByRedakcja

mar 23, 2020 , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
lipiec

Lipiec jest zwykle jednym z najgorętszych i najsuchszych miesięcy, więc dużo czasu można poświęcić na podlewanie. Możesz zmniejszyć utratę wody i zaoszczędzić trochę czasu. Ściółkowanie warstwą materii organicznej pomoże zachować wilgoć, ale może zachęcić ślimaki, więc będziesz musiał podjąć działania przeciwko nim.

Inną dobrą metodą zapobiegania utracie wody jest motyka. To nie tylko zabija chwasty, ale rozbija górną część gleby, zapobiegając przedostawaniu się wody na powierzchnię przez działanie kapilarne i parowanie.

Chociaż gorączkowy siew pierwszej części roku już minął, wciąż są rzeczy do zasiewu, sadzenia i szczęśliwego zbioru.

Te wczesne ziemniaki powinny teraz wychodzić z ziemi i chociaż nie przechowują tak dobrze, jak odmiany głównego, będą przechowywać do końca.

Siew i sadzenie w lipcu na działce warzywnej

Siew bezpośredni

Podczas suchej pogody narysuj siewnik i podlej go dobrze przed siewem, a następnie po prostu podlej drobną różę, aby zasiać nasiona.

W naprawdę gorących zaklęciach konieczne może być podlewanie młodych sadzonek wczesnym rankiem i późnym wieczorem, aby je utrzymać.

Chociaż sezon siewu zbliża się ku końcowi, w lipcu są jeszcze rzeczy do zasiewu

Co się pojawia w ogrodzie

 • Wiosenna Kapusta
 • Cykoria
 • kapusta pekińska
 • Kohl rabi
 • Sałata
 • Groszek
 • Fasolka szparagowa
 • Burak
 • Marchewki
 • Rzodkiewki
 • Rzepa

Sadzenie

Jeśli jeszcze nie wyszli, nadszedł czas, aby posadzić twoje pory. Wystarczy zanurzyć otwór o głębokości około 150 mm 6 and i wrzucić por do otworu. Podlewaj i praca jest skończona. Nie stosuj się do starych rad dotyczących przycinania wierzchołków i korzeni, nie ma to korzystnego efektu i prawdopodobnie jest szkodliwe. Nie musisz wypełniać otworów ziemią, wystarczy umyć je podlewaniem i deszczem. Powodem, dla którego zasadzasz dziurę, jest blanszowanie łodygi.

Brassicas z doniczek może również wyjść: brokuły, kalabria, brukselka i kapusta

Green Manures

Lubię podążać za pierwszymi wczesnymi ziemniakami z porami, ale w przeciwnym razie zielony nawóz może ominąć gołe podłoże, które po prostu wyhoduje chwasty. Musztarda szybko rośnie i powinna pomylić robaka węgorza ziemniaczanego z rozmnażaniem w niewłaściwym czasie, stąd kontynuacja ziemniaków. Jest to stanik, więc nie używaj go, jeśli cierpisz na korzenie klubu.

Inną szybko rosnącą zieloną gnojowicą, z której możesz skorzystać, jest fasolka szparagowa. Nawet jeśli masz wystarczająco dużo fasoli do kuchni, roślina wytwarza sporą ilość liści i łodyg, a korzenie, podobnie jak wszystkie rośliny strączkowe, mają guzki zawierające bakterie, które wiążą azot z atmosfery. .

Uprawa, szkodniki i problemy

Ta sama rada jak w czerwcu dotyczy podlewania, ślimaków i ślimaków i motyli. Jeśli nie skompletowałeś biustonoszy przeciwko motylom (i prawdopodobnie jeśli masz!), To gwarantuję, że przegapiłeś kilka jaj motylkowych.

Naprawdę warto podwójnie sprawdzić, przyjrzeć się bliżej łodydze i zdobyć wszystkie gąsienice, które mogły się wykluć. Obecnie w torbie z zestawem ogrodnika niewiele pozostaje na drodze do spreju, więc weź je do wiadra i utop je.

Główną przyczyną złych upraw z ziemniakami jest złe odżywianie. Są bardzo chciwą rośliną, a dopalacz teraz zapłaci dywidendę w bulwach. Idealna jest karma zrównoważona jak dla pomidorów. Jeśli tworzysz własne pasze z żywokostu , jest to idealne rozwiązanie.

Trzymaj na wierzchu chwastów, naprawdę o wiele łatwiej jest wykarmić je jako małe sadzonki niż jako rośliny rosnące. Nawet jeśli nie widzisz żadnych chwastów, motyka zabija małe sadzonki, których nie zauważyłeś i pomaga zmniejszyć utratę wilgoci

Z bobem możesz uszczypnąć szczyty najbardziej atrakcyjne dla blackfly. Inną „sztuczką” jest sadzenie nasturcji, które przyciągają muchę. Następnie możesz wyciągnąć nasturcje i ich muchę.

Dbaj o dobre chwastowanie cebuli i nie zapomnij o jej karmieniu, aby uzyskać najlepszą możliwą uprawę. W miarę dojrzewania muszą wyschnąć, więc nie przelewaj wody, jeśli w ogóle. Trzymanie chwastów z dala pozwala na cyrkulację powietrza, ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest parująca atmosfera wokół cebuli, która rozwija pleśnie.

Owoc

Jeśli dostaniemy długie suche zaklęcie, nie zapominaj, że krzewy owocowe i drzewa wymagają podlewania. Pęczniejące jabłka i porzeczki potrzebują wody tak samo jak warzywa liściaste. Daj dobre namoczenie, a nie małe posypki, które zachęcają do ukorzeniania powierzchni.

W razie potrzeby dokończ przerzedzanie jabłek, gruszek i śliwek itp. Jest to także odpowiedni czas na letnie przycinanie. Chroń bazę drzew przed chwastami i trawą, ściółkę utrzymuj w wilgoci i dodaj żyzność kompostem ogrodowym.

Wybieraj teraz miękkie owoce, zakładając, że trzymałeś ptaki z dala od siatki lub klatki, a niektóre ci zostawili. Nie zapomnij użyć truskawek do uprawy nowych roślin i usunięcia niechcianych grzybków, aby rośliny zachowały siłę. Zarośnij i wymień w innym miejscu truskawki po 3 lub 4 latach uprawy.

W szklarni / tunelu foliowym

Zapewnić dobrą wentylację. Może stać się niesamowicie gorący w szklarni z silnym słońcem i przypalić rośliny. Powinieneś również rozważyć zacienienie domu za pomocą żaluzji lub folii lub prania cieniującego

Uszczypnij boczne pędy pomidorami i uważaj na szkodniki, takie jak mszyce, mączlik, roztocze czerwone. Jeśli jesteś atakowany przez te szkodniki, warto sprawdzić kontrole biologiczne, ponieważ są one całkowicie bezpieczne w użyciu, a stosowane prawidłowo, bardziej skuteczne niż tradycyjne kontrole chemiczne.

Wiele kontroli chemicznych w przeszłości i tak nie jest już dostępnych, więc organiczne alternatywy są obecnie głównym wyborem.