jesień

Listopad jest miesiącem, w którym zwykle dochodzą silne mrozy i ulewny deszcz, dlatego ważne jest, aby złapać działkę o każdej porze, aby nie dostać kolejnej szansy.

Siew i sadzenie w listopadzie na działce warzywnej

Nadszedł czas, aby posadzić czosnek, który lubi okres spoczynku i przeziębienia przed wyrośnięciem na wiosnę.

Jeśli masz ciężką glebę, która ma tendencję do zatrzymywania wody, istnieje niebezpieczeństwo gnicia goździków. Aby temu zapobiec, wytrzyj otwór do sadzenia jak zwykle, a następnie upuść trochę ostrego piasku lub drobnego żwiru w podstawie otworu. Cale piasku lub grysu zapewnią wystarczającą ilość drenażu, aby uratować dzień.

Wypełnij dziurę nad goździkiem kompostem, aby uzyskać dobry początek.

Wchodzą jesienne bób, ale pamiętaj, że na obszarach północnych i mokrych glebach wskaźnik sukcesu będzie niższy niż w bardziej suchych i słonecznych południowo-wschodnich częściach kraju.

Odporny groszek, taki jak meteor, również może się teraz pojawić.

Trochę za późno na większość zielonych nawozów, ale na początku miesiąca można wysiać żyto pastwiskowe, aby zatrzymać składniki odżywcze w glebie przez zimę.

Ogólne zadania ogrodowe w listopadzie

Podobnie jak w październiku, gdy ziemia staje się pusta, możesz ją wykopać i rozrzucić nawóz na powierzchni. Pozostaw ziemię z grubsza wykopaną w dużych kępach, a robaki rozłożą je, gdy zdobędą obornik. Zamarzanie i rozmrażanie wody w glebie spowoduje jej delikatne kruszenie, dzięki czemu łatwiej będzie się z nią obchodzić na wiosnę.

Kopanie wprowadza powietrze do gleby, rozluźniając je i unikając przekształcenia się w solidną miskę. Wystawia także szkodniki owadzie na otwartym powietrzu, gdzie ptaki mogą je zjeść. Podwójne lub głębokie kopanie i wprowadzanie obornika lub kompostu do podstawy wykopów pogłębi górną glebę, zapewniając lepsze podłoże do uprawy.

Przy lekkich, piaszczystych glebach kopanie każdego roku nie jest potrzebne, ale ciężkie gleby naprawdę na tym korzystają. Jest to również czas na wapno zgodnie z wymaganiami, ale nie dodawaj wapna i obornika w tym samym czasie.

Uważnie obserwuj zimowe kapusty i pamiętaj, że o tej porze roku ptaki są głodne, więc w razie potrzeby przykryj je siatką.

W przypadku sztaplowanych brukselki sprawdź dokładnie, czy wszystko jest twarde, lub wiatrochron złamie włośniki i spowoduje dmuchanie kiełków.

Jeśli wykonujesz rów z fasoli szparagowej , napełnij go, dodając odrobinę gleby do każdej warstwy odpadów kuchennych.

Jeśli masz wystarczającą ilość liści, które powinny szybko spadać, utwórz liść. Zacznij od budowy klatki na liście. Bardzo proste do zrobienia, po prostu wbijasz cztery kołki w ziemię i zszywasz siatkę z kurczaka, aby stworzyć klatkę.

Ułóż liście i zostaw je w spokoju na rok. Przekonasz się, że stos zmniejsza się co najmniej o dwie trzecie, więc napełnij kosz, gdy spadnie więcej liści. Jeśli masz takie cudowne ogrodnicze mulczery próżniowe, które wysysają liście i kroją je, zauważysz, że liście gniją znacznie szybciej.

Miej oko na zamiataczy komunalnych, mogą po prostu rzucić ci mnóstwo liści, gdy zadzwonią, aby zebrać od ciebie kilka warzyw.

Owoc

Czas przycinania jabłek i gruszek, a one skorzystają z kompostu wokół podstawy jako ściółki. Przy młodszych, postawionych drzewach sprawdź, czy stawki są mocne i czy są one mocno związane. Zimowe wiatry mogą potrząsać korzeniami na młodych drzewach, powodując słaby wzrost, a nawet śmierć.

Podobnie jak w październiku, listopad jest dobrym miesiącem na przycinanie malin, jeżyn i jagód hybrydowych, a także jest idealnym czasem na sadzenie nagich korzeni pędów. Nie zapomnij dodać do gleby dużej ilości kompostu i 250 g (8 uncji) na metr kwadratowy mączki kostnej.

Zadania szklarni w listopadzie

Jeśli w zeszłym miesiącu nie dostałeś szansy, zapewnij szklarni dobre mycie i posprzątaj przed izolacją, jeśli zamierzasz używać jej przez zimę. Zmniejsz wentylację w chłodniejsze dni, ale zapewnij domowi dobre wietrzenie w słoneczne dni, które będą zatrzymać warunki grzybicze, a zwłaszcza rozwój mączniaka rzekomego.

Możesz kontynuować kolejne siewy sałatek zimowych.

Żniwa

Twoje pory powinny już być gotowe. Zbierz co drugi z rzędu, a resztę wyhoduj. Zaczynają się także brukselki. Wybierz od dołu rośliny w górę. Kiełki są na zimę, nie tylko na Boże Narodzenie!

Wraz z kiełkami możesz zbierać jarmuż i zbierać kapusty zimowe i kalafiory. Kalafior szczelnie owinięty folią spożywczą przechowywaną w lodówce może być świeży nawet przez sześć tygodni.

Marchew można podnieść, aby przechowywać w sklepie bezpieczne przed szkodnikami w wilgotnym piasku lub torfie wraz z pasternakiem, ale lepiej trzymają się w ziemi niż marchewki.

Nadal możesz zbierać seler i seler, jarmuż i kalarepa rabi, a także rzepy, szwedów i szpinaku.

Sprawdź wszystkie warzywa, które masz w magazynie i usuwaj wszystko, co zaczęło gnić, zanim się rozprzestrzeni. Ziemniaki naprawdę trzeba sprawdzić i uważać na ślimaki, które wyłoniły się z ziemniaka, aby je uszkodzić.


Warning: Undefined variable $post in /home/klient.dhosting.pl/premiumlink/zaczarowane-ogrody.pl/public_html/wp-content/themes/newsup/inc/ansar/hooks/hook-index-main.php on line 117