luty

Luty, jako ostatni z miesięcy zimowych, często ma żądło i kończy się najzimniejszym miesiącem. Tak więc, bardziej niż w jakimkolwiek innym miesiącu, musisz grać zgodnie z lokalnymi warunkami. Najlepiej powstrzymać się niż usiać na podmokłej, w pobliżu zamarzniętej ziemi, która najprawdopodobniej zgnije wszelkie nasiona. Uważaj na dobrą pogodę na początku lutego, z mojego doświadczenia wynika, że ​​koniec miesiąca będzie zły.

Siew i sadzenie w lutym na działce warzywnej

Sadzeniaki powinny już być przy tobie, ale jest za wcześnie, by sadzić je na zewnątrz, więc bym je zrzucił. Siewanie to proces wstępnego kiełkowania przed sadzeniem. Niektóre władze twierdzą, że przynosi korzyści w odniesieniu do głównych upraw, ale nie wcześniej, niektóre twierdzą, że nie przynosi to korzyści, a inne są korzystne dla wszystkich rodzajów. Moje podejście jest takie, że nikt nie mówi, że to szkodzi, a ponieważ bulwy nasienne są ze mną, równie dobrze mogę je gryźć.

Kiedy dostajesz sadzeniaki, umieszczasz je w chłodnym, ale wolnym od mrozu miejscu, gdzie dostają trochę światła, ale nie bezpośrednie światło słoneczne. Następnie ziemniaki wyhodują krótkie, krótkie pędy, aby szybko rozpocząć sadzenie.

Niektóre osoby sugerują wycieranie wszystkich oprócz trzech pędów, aby pomóc uzyskać większe ziemniaki z główkami. Nie robię tego sam – znając moje szczęście, stracę pozostałe trzy przy sadzeniu!

Jest tu wiele informacji na temat uprawy ziemniaków

Jeśli pozwala na to pogoda, w lutym możesz bezpośrednio siać bób, wraz z wczesnym groszkiem, takim jak Feltham First i Meteor, na zbiory w maju / czerwcu. Na początku roku twoja najlepsza szansa to rozpocząć groszek w szklarni lub chłodni i posadzić później.

Konwencjonalna rada często polega teraz na wysiewie pasternaku, ale uważam, że ich reputacja z powodu niskiej szybkości kiełkowania wynika z umieszczenia go w zimnej, mokrej glebie i miałem znacznie lepsze wskaźniki kiełkowania przez siew w marcu lub nawet kwietniu.

Karczochy jerozolimskie i szalotki można teraz sadzić, chociaż szalotki skorzystają na przykryciu kloszem.

Pod osłoną w szklarni, Coldframe i tunelu foliowym

Jeśli masz szklarnię, możesz tam dostać wczesną uprawę sałaty, rakiety i rzodkiewki. Możesz używać klocków na zewnątrz, ale sukces będzie bardziej zależał od pogody.

Czas zasiać swoje letnie kapusty, takie jak chart i primo, a także rzepy i szpinaku.

Cebula z nasion powinna być teraz uruchomiona. Potrzebują około 15 stopni C, aby je uruchomić, więc najlepiej jest użyć parapetu w chłodnym pomieszczeniu, aby je rozpocząć.

Z podgrzewanym propagatorem lub przy użyciu parapetów możesz zacząć bakłażan i paprykę, papryczki chilli i pomidory. Często znajdowałem lepsze wyniki, czekając do marca, co ograniczałem do długości dnia, ale wiele osób uważa, że ​​to właściwy czas.

Jak powiedziałem w styczniu, dużym problemem o tej porze roku jest dostępne światło. Pokrycie kartonu folią aluminiową i postawienie go na północnej stronie tacy nasiennej odbije dodatkowe światło i pomoże zapobiec długonogim, ciągnionym sadzonkom bez kosztów specjalnych świateł ogrodniczych.

Owoc

Sadzenie i przycinanie

Nadal jest czas, aby zakończyć sadzenie drzew owocowych i krzewów, zwłaszcza malin i innych owoców trzciny cukrowej.

Na początku tego miesiąca można przycinać drzewa jabłoni i grusz, gdy są jeszcze uśpione. Czas też przycinać agrest i porzeczki. Porzeczki skracają stopki boczne do tylko jednego pąka i usuwają stare pędy ze środka krzaków.

Ochrona i zmuszanie

Jeśli znajdujesz się w osłoniętym miejscu i uprawiasz wczesnie kwitnące drzewa owocowe, takie jak nektarynki, brzoskwinie i morele, chroń kwiaty polarem ogrodniczym przed mrozem. Do tego zadania możesz również użyć starych firan.

Zmuszanie rabarbaru

Rabarbar zmuszający garnek i obornik do izolacji

Rabarbar można zmusić do wczesnego zbioru najsłodszych łodyg. Wystarczy przykryć koronę lub dwie duże wiadra lub nawet odwrócony czarny pojemnik i zaizolować na zewnątrz słomą lub obornikiem, aby uzyskać dodatkowe ciepło. Łodygi będą rosły w ciemności.

W minionych latach istniały specjalistyczne pojemniki do tłoczenia do tego zadania, ale duży taki jak ten na zdjęciu z pokrywką mógł cię cofnąć o 60 funtów!

Wadą jest to, że zabiera to wiele z korony i nie odzyska się przez kilka lat.

Profesjonalni hodowcy ze słynnego Trójkąta Rabarbarowego wykopują korony i zabierają je do ogromnych, ciemnych, ciepłych szop, aby wyprodukować przymusowy rabarbar. Po zakończeniu sezonu te wyczerpane korony są odrzucane, ponieważ ich odzyskanie zajmie więcej czasu niż wyhodowanie nowych koron.

Ogólne zadania na działce

Jeśli ukończyłeś wszystkie najważniejsze zadania, takie jak kopanie, tworzenie stosów liści itp., Nie będziesz miał wiele do zrobienia w lutym, ale jeśli jak większość z nas, starasz się nadążyć, jest to Twoja ostatnia szansa przed wiosną.

Dokładnie sprawdź szklarnię, upewnij się, że szkło jest dobrze przymocowane i wymień pęknięte szyby itp. Jeśli nie udało ci się dokładnie go wyczyścić, nadszedł czas, aby został on wciśnięty do użytku.

Sprawdź zeszłoroczne łoże ziemniaków pod kątem ochotników (pozostawionych po małych ziemniakach) i usuń je, aby uniknąć przenoszenia chorób i zarazy.

Następnie użyjesz swoich doniczek i tacek na nasiona, więc jest to dobra okazja, aby je umyć i wysterylizować, aby sadzonki mogły rozpocząć jak najlepszy start.

W tym roku łoże ziemniaczane skorzysta z dobrego zastosowania kompostu lub gnijącego obornika, który można rozwidlać lub obracać w celu ich usunięcia.

Możesz pokryć glebę ciemną plastikową folią, polarem lub kocami, aby ogrzać ją przez kilka tygodni, zanim zaczniesz siać i sadzić.

Żniwa

Pory mogą być gotowe, ale jeśli wydaje się prawdopodobne, że długie przymrozki mogą wykopać niektóre z nich i przechylić je w celu wykopania ziemi w celu łatwego dostępu – chyba że mamy głęboki śnieg!

Pasternak i szwedki w ziemi mogą pojawić się, gdy będziesz gotowy, przykryć polarem lub słomą, aby nie zamarzły w ziemi.

Rodzina kapusty powinna zapewnić trochę pożywienia, ponieważ wczesne fioletowe brokuły, jarmuż i brukselka są nadal dostępne. Mogą być dostępne liście buraków (wieczny szpinak) i odłamki.

Inne uprawy, które możesz mieć: scorzonera, cykoria, endywia, seler korzeniowy, seler i topinambur.