drewno

Otrzymywanie wskazówek, że możesz mieć problem ze szkodnikami w domu, nie jest zabawne. Ale, jak mówią, „uncja zapobiegania jest warta funta lekarstwa”. Tzn. Lepiej wiedzieć wcześniej niż później – zwłaszcza jeśli chodzi o termity.

Termity są znane z niszczenia czegokolwiek i wszystkiego, co mogą dostać głodne usta, że ​​tak powiem. Jeśli zaatakują twój magazyn, stracisz pamiątki rodzinne i pamiątki, takie jak stare fotografie, albumy rodzinne, stare książki, listy i obrazy. Co gorsza, mogą zrujnować Twój dom, żując drewno, co z kolei może oznaczać znaczne wydatki na remont lub odbudowę.

Tak więc, aby wiedzieć, kiedy powinieneś poważnie wezwać ekspertów, zwróć uwagę na te ostrzegawcze oznaki inwazji termitów:

1. Obecność roju lub alianci

Jeśli uważasz, że widzisz latające mrówki – pomyśl jeszcze raz. To prawdopodobnie rój termitów (aliasów) sprawdzających okolicę; szukają nowego miejsca dla rosnącej kolonii. Pamiętaj więc, aby dokładnie się przyjrzeć i pozytywnie je zidentyfikować, ponieważ mogą one celować w Twoją nieruchomość pod nowym adresem. Niektórzy roje są aktywni w ciągu dnia, podczas gdy ci, którzy latają w nocy, przyciągają źródła światła.

2. Odrzucone lub odłamane skrzydła

Kontynuując od wskazówek nr 1, zrzucone, wysuszone lub odrzucone skrzydła są pewnym znakiem, że kolonia termitów właśnie zaczęła się osiedlać w twojej posiadłości. W końcu samice zrzucają je po rozmnażaniu. Jeśli więc musisz usunąć je ze swojej posiadłości – niezależnie od tego, czy znajduje się ona wokół twoich drzwi, okien i innych rodzajów otworów, wiesz, że nadszedł czas, aby je znaleźć i szybko się ich pozbyć!

3. Tunele błotne

Nie ma nic takiego jak termitowy tunel błotny, który potwierdziłby twoje podejrzenia. Aby chronić się przed wrogami i drapieżnikami, termity zajmują się swoimi sprawami (na przykład przychodząc i wychodząc do domu) przez tunele z błota. Przejścia te można obserwować na ścianach, betonowych fundamentach,

Możesz zauważyć te małe autostrady na czymkolwiek, od ścian, konstrukcji drewnianych, mebli, betonowych fundamentów i większości w dowolnym miejscu w domu.

4. Drewno wydrążone

Termity są zwykle wystarczająco inteligentne, aby utrzymać powierzchnię drewna lub drewna, przez które żują. Czasami jednak warstwa jest tak cienka, że ​​pęknięcia stają się zauważalne. Dotykaj lub pukaj w drewno, które może zacząć odpryskiwać. Czasami możesz również zauważyć małe dziury, które wydają się być znudzone, z drobinkami pyłu lub kopców kurzu – ponownie, jest to oczywisty znak aktywności termitów.

5. Odchody termitów lub frass

Wszystkie te rzeczy, przez które przeżuwają, muszą gdzieś iść – a to w formie kupy z frassu lub termitu. Zwykle przypomina to gruboziarniste trociny, które można znaleźć prawie wszędzie w pobliżu ich miejsca zamieszkania.

6. Gniazda termitów

Niektóre rodzaje termitów budują kopce, które mogą oczywiście wystawać na podwórku lub na drewnianych płotach. Jednak są też tacy, którzy mieszkają w meblach, boazerii lub w dowolnym miejscu w domu, którzy nadal mogą je bezpiecznie ukryć. Niektórzy wolą mieszkać w drewnianych ścianach, a nawet w łazience, za ścianami, kafelkami lub wanną. Inni wolą ukrywać się pod ziemią, więc nigdy nie wiadomo (dobrze, że są jeszcze inne oznaki).

Czas zadzwonić do ekspertów

Jeśli znajdziesz w domu jakieś lub wszystkie z tych charakterystycznych oznak inwazji termitów, koniecznie zadzwoń do niezawodnej służby kontroli szkodników. Jest to jedyny sposób na wyeliminowanie inwazji termitów, zanim będzie za późno.