ogród

Jeśli posiadanie pięknego ogrodu jest twoim marzeniem, powinieneś uważać, aby nie popełniać poniższych błędów przy zakładaniu ogrodu. Błędy w początkowym etapie będą mocno rzutować na dalsze lata użytkowania naszego przydomowego otoczenia.

Przy zakładaniu ogródów warto poprosić o pomoc specjalistów, szczególnie jeśli cenimy swój czas i potrzebujemy szybkich efektów. Jednak warto zapoznać się z podstawowymi zasadami tworzenia ogrodów, dlatego zapraszam do zapoznania się z listą najczęściej popełnianych błędów przy tworzeniu ogrodów.

Ułożenie wszystkiego w jednym widoku

Jeśli twój ogród jest otwarty i nie wydzieliłeś w nim różnych sekcji, to będzie on mniej interesujący i będzie wydawał się mały. Narysuj z góry swój plan i podziel w nim przestrzeń swojego ogrodu na różne sekcje, tak jak dom podzielony jest na różne pomieszczenia. Nie musisz tworzyć stałych podziałów, takich jak żywopłoty lub ogrodzenia, możesz to zrobić przy pomocy drzew, krzewów, które będą wyznaczać zaplanowane sekcje. Do podziału ogrodu przydatne będą też kreację z wysokich traw lub skalniaki.

Brak planu budowy ogrodu

Dlaczego miałbyś się przed tym bronić? Weź kartkę papieru i rozrysuj swój wymarzony ogród, jak tylko potrafisz. Dzięki temu nie pominiesz żadnego ważnego dla Ciebie szczegółu. Po zobaczeniu pomysłu na kartce będziesz też w stanie nanieść na niego poprawki i z pewnością pojawią się w głowie nowe rozwiązania i w konsekwencji Twoja koncepcja będzie lepiej przemyślana. Warto jednak skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy naniosą na Twój plan poprawki i na bazie swojego doświadczenia będą w stanie doradzić Ci najlepsze rozwiązania, osobą z województwa śląskiego polecam firmę: Remodeling.

Zapominanie o meblach ogrodowych

Wielu początkujących adeptów sztuki ogrodniczej przy planowaniu ogrodu zapomina o odpowiednim doborze mebli ogrodowych. W konsekwencji otrzymując kolorową, niepasującą do całości bylejakość.

Nie tylko rośliny, ale i meble oraz elementy wykończenia ogrodu stanowią o jego ostatecznych odbiorze, użyteczności. Meble w kolejnych sekcjach powinny stanowić harmoniczną całość, a co najważniejsze pasować kolorystycznie do stałych roślin w twoim ogrodzie.

Unikanie traw i krzewów liściastych

Nie należy skupiać się tylko na kolorach i formach kwiatów, bądź owoców naszych roślin. Przy projektowaniu ogrodu należy również zwrócić uwagę na kształt i barwę liści w wybranych roślinach oraz dopełniać swoje kompozycje pięknymi krzewami liściastym oraz trawami, których mamy niezliczone odmiany i z pewnością będziemy w stanie coś znaleźć. Ten zabieg pozwoli nam cieszyć się pięknym, zielonym ogrodem przez dłuższą część roku.

Nadmierna ilość ozdób ogrodowych

Jest to jeden z najczęstszych błędów w projektowaniu ogrodu. Używanie zbyt wielu elementów dekoracyjnych w ogrodzie powoduje jego zagracenie i rozproszenie uwagi korzystających z niego osób. Przy zakupie każdego elementu dekoracyjnego warto dokładnie wyobrazić sobie i sprawdzić czy na pewno będzie pasować do naszego ogrodu.

Ignorowanie sezonowości

Dobrze zaprojektowany ogród powinien zachwycać o każdej porze roku. Nie zapominaj o okresie jesienno-zimowym i dobieraj rośliny tak, abyś mógł przez, jak najdłuższą część roku podziwiać i dobrze czuć się we własnym zielonym domostwie.

Sprawdź cennik usług ogrodniczych firmy Remodeling z Katowic.


Warning: Undefined variable $post in /home/klient.dhosting.pl/premiumlink/zaczarowane-ogrody.pl/public_html/wp-content/themes/newsup/inc/ansar/hooks/hook-index-main.php on line 117