gruz

Kupując dom do remontu trzeba liczyć się z tym, ze wprowadzić się będzie można dopiero za jakiś czas. Przed wprowadzeniem się do niego, konieczne jest wykonanie wielu prac budowlanych, po których pozostaną odpady. Już samo opróżnianie domu z mebli i innych zbędnych rzeczy po byłych właścicielach skończy się jednym – na terenie nieruchomości będzie niemało rzeczy do wyrzucenia. Z reguły odpady, które w takiej sytuacji powstają, są bardzo różne – gruz, metal, odpadki, drewniane, stare wykładziny. Można wymieniać jeszcze długo. Co zrobić z takimi odpadami? Oczywiście nie można ich wyrzucić do najbliższego śmietnika, konieczne jest zlecenie ich wywozu.

Kontener na odpady czy na gruz? Jaki zamówić, by wywiezione było wszystko?

Jeśli odpadów jest niewiele i można je podzielić na zmieszane i na gruz, najlepszym pomysłem jest zamówienie dwóch kontenerów. Do pierwszego należy włożyć czysty gruz, do drugiego zaś takie pozostałości jak stare meble i podobne rzeczy. Bardzo często jednak oprócz takich odpadów, pozostają też inne. Mogą też pojawić się odpady niebezpieczne, takie jak guma czy papa. Zamawianie wielu kontenerów, segregowanie śmieci i wrzucanie ich do właściwych oczywiście nie ma sensu. Wiązałoby się to z bardzo dużymi kosztami i było niewątpliwie czasochłonne. Analizując wywóz gruzu Warszawa ceny trudno znaleźć w cenniku jedną pozycję, która byłaby w tej sytuacji najlepsza. Co więcej, czytając, czego do danych kontenerów wkładać nie można, łatwo dojść do wniosku, że bez względu na to jaki kontener wybierzemy, zawsze część śmieci będzie musiała pozostać. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepiej ustalić indywidualne warunki wywozu.

Warto skontaktować się z firmą wywożącą odpady

Zamiast szukać skomplikowanych rozwiązań, warto po prostu skontaktować się z kimś z firmy wywożącej odpady i powiedzieć, co mamy do wywiezienia. Jeśli są to bardzo różne śmieci, najprawdopodobniej zostanie nam przedstawiona indywidualna oferta wywozu. Zawsze ona jest tak skonstruowana, abyśmy nie zapłacili za realizację usługi zbyt wiele. Oczywiście warto zanotować sobie szczegóły ustaleń, w szczególności informacje na temat tego co wkładać do kontenera i w jakiej kolejności. Przy indywidualnych warunkach realizacji zlecenia najczęściej bowiem nasze śmieci trafią do jednego kontenera i będą segregowane na miejscu. Odpowiednie ułożenie ich w kontenerze ułatwi pracę pracownikom firmy zajmującej się wywozem odpadów..

Koszt realizacji usługi – można go negocjować

Indywidualne warunki realizacji wywozu odpadów, to bardzo duże udogodnienie. Warto pamiętać, że ofertę proponuje firma zajmująca się wywozem odpadów, tak naprawdę jednak jest ona porozumieniem obu stron. Warto więc rozmawiać na temat realizowanej usługi i negocjować warunki tak, by były satysfakcjonujące dla obu stron. Warto też – rzecz jasna – negocjować cenę usługi. Warto to robić. Rozmawiając, negocjując, można bowiem za realizację usługi wywozu zapłacić dużo mniej. Więcej informacji: Citygruz – kontenery na odpady Warszawa.