Drzwi i okna

Jest wiele powodów za sprawą których zaczynamy żywo interesować się dostępnymi sposobami wyciszenia domu lub mieszkania. Hałaśliwy sąsiad w bloku obok, winda, garaż czy nowo wybudowana droga przebiegająca tuż pod naszym oknem, to tylko niektóre uciążliwe źródła hałasów, które możemy wyeliminować wymieniając okna i drzwi!

Wyciszenie mieszkania za pomocą drzwi

Wymiana drzwi to pierwsza myśl, jaka nasuwa się w chwili kiedy zastanawiamy się nad tym jak wyciszyć mieszkanie mieszkając w bloku. Kiedy problemem jest to, że mimo woli słyszymy wszystko co dzieje się na klatce schodowej (czyli nie tylko szczekającego psa, ale też np. odgłos zamykanych drzwi przez sąsiadów) wymiana drzwi na lepiej tłumiące hałas to zdecydowanie najskuteczniejsza opcja. Niestety, np. w wynajmowanych mieszkaniach nie zawsze jest możliwa! Co wówczas?

Alternatywne metody wyciszania mieszkania

Gdy wymiana nie wchodzi w grę rozwiązaniem jest np. wstawienie drugiej pary drzwi. Nawet tani model może skutecznie stłumić większość dochodzących do mieszkania dźwięków (np. windy) Innym sposobem jest założenie na drzwi specjalnej maty wyciszającej. Są one dostępne w wielu sklepach z drzwiami. Przydatne mogę się też okazać samoprzylepne uszczelki na drzwi.

Cisza w mieszkaniu dzięki nowym oknom

Kiedy źródło uciążliwego hałasu znajduje się nie na klatce schodowej, a za oknem (czyli jest to np. plac zabaw) konieczna okazać się może wymiana okien. Oczywiście rozwiązanie to sprawdzać się będzie jedynie przy zamkniętych oknach, a co za tym idzie warto połączyć je z wymianą żaluzji lub zastosowaniem np. folii zaciemniającej. Dzięki temu uzyskamy ciszę, a jednocześnie nie będziemy cierpieć z powodu upałów!

okna

Szukając okien tłumiących hałas warto jest zasięgnąć opinii sprzedawcy na temat skuteczności konkretnego modelu. Najprostszym sposobem określenia naszych oczekiwań i potrzeb będzie wyjaśnienie mu co dokładnie sprawiło, że interesują nas okna dźwiękoszczelne. Nieco inne problemy mają mieszkańcy bloków i domów, stąd też lepiej nie bawić się w ogólniki, a nazwać problem po imieniu.

Dlaczego z wyciszeniem mieszkania nie warto zwlekać?

Mówi się, że do każdego hałasu można się przyzwyczaić. Niestety, ale to nie do końca jest prawda. Mózg człowieka ma fantastyczne zdolności adaptacyjne, a więc szybko nauczy się ignorować hałasy (o ile będą pojawiać się regularnie!). Nie znaczy to jednak, ze nasze ciało pozostanie na nie obojętne! Hałas przeszkadza nie tylko w rozmowie przez telefon czy też oglądaniu TV, ale wpływa na jakość i głębokość snu. Z tego powodu jeśli chcesz zadbać o zdrowie swoje i najbliższych nie zwlekaj i zamontuj okna i drzwi dźwiękoszczelne.

okna

Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu z firmą Diadom z Białegostoku, która prowadzi sprzedaż oraz montaż okien i drzwi.

Dane kontaktowe:

Diadom Białystok

tel: 502-408-377
tel: 517-851-743

mail: biuro@diadom.pl

www: diadom.pl

adres: ul. Antoniukowska 6, 15-845 Białystok