grill do ogrodu

Grille gazowe to nieoczywista propozycja do ogrodu. Większość ludzi wybiera jednak alternatywy na węgiel uznając, że dania dzięki temu zyskują klasyczny smak i znacznie lepszą jakość. Wbrew pozorom, oba grille różni jedynie technika działania – potrawy na nich przyrządzane są równie smaczne!

Grill węglowy – skąd jego popularność

Grill węglowy to ponadczasowa klasyka. Potrawy na nim przygotowywane od lat zachwycają smakoszy – wszelkiego rodzaju zgrillowane mięsa, ryby, a nawet warzywa i sery sprawiają, że ciężko oprzeć się pokusie zjedzenia jeszcze jednej, otulonej dymem, porcji. Grille węglowe są też na ogół dużo lżejsze i bardziej kompaktowe. Dobrym przykładem są grille okrągłe, które zarówno estetyką, jak i kształtem, przywodzą na myśl ciepłe letnie wieczory spędzone w rodzinnym gronie.

Łatwo go rozpalić w dowolnym miejscu – masz pełną swobodę co do tego, gdzie umieścisz swój grill. By Ci to ułatwić, niektóre grille kuliste wyposażone są w kółka. W ten sposób nie tylko łatwo przestawisz sprzęt pod zadaszenie po sezonie, ale też odpowiednio je ustawisz, gdy wiatr zmieni swój kierunek.

Dlaczego warto wybrać grille gazowe

Grill ogrodowy gazowy to świetna alternatywa dla grilla węglowego. Nowsza technologia nie tylko zapewnia szybsze przygotowanie urządzenia do umieszczenia na nim odpowiednich potraw, ale też pozwala przyrządzić je znacznie zdrowiej. W grillach gazowych nie musisz martwić się tym, że szkodliwy dym, który uwalniany jest podczas kontaktu tłuszczu z brykietem osadzi się na mięsie czy warzywach. Co więcej, jedna butla gazowa starcza na naprawdę długi czas – ponosząc zatem jednorazowy koszt kupna grilla gazowego, oszczędzasz na jego eksploatacji!

Co wybrać?

Choć sezon na grilla powoli się kończy, pozostało jeszcze kilka tygodni, podczas których można liczyć na ciepłą pogodę. Inwestycja w grill z pewnością się opłaci – jeśli nie w tym, to w przyszłym roku. W końcu dobrze dobrany grill gwarantuje świetną zabawę w gronie znajomych. Potrawy przygotowane przy pomocy odpowiedniego sprzętu smakują jeszcze lepiej, gdy nie musisz po raz kolejny martwić się, że urządzenie podda się po pierwszej próbie lub będzie problem z rozpaleniem go. Postaw na preferowaną przez siebie opcję – w końcu Ty wiesz najlepiej, czego potrzebujesz!