grzejnik loftowy

Grzejniki loftowe wyrażające postmodernistyczne korzystanie z dóbr cywilizacji. Romantyczne kaloryfery w stylu empire oddające nostalgię za romantyzmem. Grzejniki dekoracyjne w stylu Pieta Mondriana. Oto przykłady różnych trendów w sztuce użytkowej urządzeń grzewczych. Bo współczesne kaloryfery łączą funkcję grzewczą z estetyczną. Poznajcie nowości od AG Grzejniki design.

Neoplastyczny grzejnik łazienkowy Radox Maze w stylu Pieta Mondriana

Oto pierwsza nowość od AG Grzejniki design – grzejnik dekoracyjny łazienkowy Radox Maze, czyli produkt o niepowtarzalnym wyglądzie. I odważnej stylistyce. Przeznaczony do łazienki urządzonej zarówno w stylu nowoczesnym jak i klasycznym. Harmonijne połączenie pionowych i poziomych linii emanuje spokojem i ładem. Swoim wyglądem ów grzejnik łazienkowy nawiązuje do kierunku abstrakcyjnego w sztuce współczesnej. Abstrakcjonizm to kierunek wyrażający całkowite oderwanie od rzeczywistości i figuratywności. W pewnym sensie sam grzejnik dekoracyjny jako taki, który jednocześnie grzeje i spełnia funkcję estetyczną wyraża oderwanie od rzeczywistości i jej oczekiwań. W grzejniku dekoracyjnym Radox Maze – jako przejawie sztuki abstrakcyjnej – ważna jest wewnętrzna konstrukcja obrazu. Stosunek do siebie linii, kwadratów, załamań, przecięć. Z jednej strony wyraża wolną wyobraźnię autora, jego emocje i zamysł, a z drugiej strony – jako sztuka wyzwolona z ram figuratywności – jest inspiracją, natchnieniem dla odbiorcy. Grzejnik ten przywodzi na myśl geometryczne formy w sztuce holenderskiego artysty Theo van Doesburga. A jednak pierwszym skojarzeniem dla wielu osób będzie sztuka Pieta Mondriana, prekursora abstrakcjonizmu (oprócz Kazimierza Malewicza i Wassily Kandinskiego) i twórcy neoplastycyzmu. Neoplastycyzm cechuje się wykorzystaniem linii poziomych i pionowych, które nachodzą na siebie, dzieląc płaszczyznę na kwadraty oraz prostokąty. Neoplastycyzm wyróżnia się również zamiłowaniem do barw podstawowych (niebieskiej, czerwonej oraz żółtej) oraz nie-kolorów, czyli szarości, czerni oraz bieli.

Romantyczny grzejnik łazienkowy Rado Empire

A oto styl empire. Realizujący się w bardzo eleganckich ornamentach, symetrii. W dekoracyjności połączonej z ascetycznością. Monumentalizmem. Styl empire, jako odmiana późnego klasycyzmu, rozwinął się na początku XIX wieku. Pojawiał się w modzie, malarstwie, sztuce użytkowej i w architekturze na terenach Rosji, Austrii, obecnej Polski, Niemczech. Przedstawiciele tego stylu wzorowali się na sztuce antycznego Egiptu, Grecji oraz Rzymu. Moda damska kochająca się w stylu empire podkreślała wdzięk i kobiecość i wyrażała się w długich sukniach z dekoltem oraz obcinanych pod biustem. Do tego peleryny, płaszcze i szale. Mężczyźni nosili fraki z odkrytą kamizelką i wysoko zapiętą koszulę z apaszką. Trzeba przyznać, że był to styl bardzo romantyczny. Nic dziwnego, przypadał przecież na okres romantyzmu w naszej kulturze. Styl empire wyraża forma grzejnika łazienkowego Radox Empire Multi Wall Chrom. To kolejna nowość firmy AG Grzejniki design. Styl empire realizuje się tutaj w dekoracyjnych, stylizowanych żeberkach oraz w stonowanej, eleganckiej, chromowanej srebrzystej bieli.

Postmodernistyczny, transparentny grzejnik dekoracyjny

Brem Kore Mira

Kolejna nowość – grzejnik łazienkowy Brem Kore Mira. Wyraża styl transparentny oraz synkretyzm gatunków charakterystyczny dla prądu myślowego – postmodernizmu, oddającego przeczucie końca cywilizacji oraz wszelkich narracji. Bo grzejnik ten łączy różne funkcje – z jednej strony jest po prostu grzejnikiem, który co najmniej grzeje. A z drugiej strony pełni funkcję lustra. Kaloryfer ten wyraża bardzo charakterystyczną dla współczesnych czasów wielofunkcyjność a także korzystanie ze zdobyczy kultury. Do trendu postmodernistycznego możemy także zaliczyć grzejniki loftowe. Na przykład grzejnik loftowy Ag Grzejniki Design. Styl loftowy także korzysta ze zdobyczy cywilizacji – tworząc współczesne aranżacje na gruzach dawnych fabryk.