system nawadniający w ogrodzie

Wiele osób zastanawia się jak zadbać o swój trawnik podczas wyjazdu lub jak zaoszczędzić czas na podlewaniu ogrodu. Jednorazowe podlewanie trawnika lub roślin, na zapas, nie przynosi efektu, a jest jedynie chwilowym rozwiązaniem. Nie sprawdzi się podczas dłuższej nieobecności. Dlatego wychodzimy naprzeciw Państwa oczekiwaniom z kompleksową pielęgnacją ogrodów. 

Automatyczny system nawadniania jest oszczędny i wygodny w zastosowaniu

Już po kilku dniach bez opadów deszczu, trawa usycha i przerzedza się, a rośliny więdną.Podlewanie ogrodu szczególnie w czasie upałów jest konieczne. Nie zawsze mamy na to czas. Dlatego warto zainwestować w automatyczne systemy nawadniania. Mają wiele zalet, dlatego tak wiele osób zdecydowało się już na nie. Ich główną dogodnością jest oszczędność. System do zraszania trawników wykorzystuje o wiele mniej wody niż podczas podlewania ręcznego. Jest wygodny, ponieważ nie musimy poświęcać swojego czasu na jego nawadnianie, system zrobi to za nas.

Zalety i udogodnienia systemu nawadniającego

  • szeroki, regulowany zasięg zraszania
  • regulowana wysokość zraszaczy
  • chowane końcówki
  • klapka zabezpieczająca zraszacze
  • możliwość dowolnego rozmieszczenia

Różne metody nawadniania ogrodów, balkonów lub tarasów

Skuteczną metodą jest podlewanie kropelkowe. Ten system nawilża rośliny pojedynczymi kropelkami, zabezpieczając je przed uschnięciem. Dzięki temu ziemia jest przez cały czas wilgotna, a tym samym zapewnia optymalne warunki do wzrostu. Systemy nawadniające mają również możliwość zastosowania nawozów płynnych.

Nawadnianie idealnie nadaje się również do podlewania naszych roślin na balkonach i tarasach. Rośliny i krzewy doniczkowe mają zapewniony, nieograniczony dostęp do wody. Sami możemy regulować ilość wody, którą chcemy podlać kwiaty. A zatem system zapewni nam nie tylko nawadnianie ogrodu, ale również roślin doniczkowych na balkonie i tarasie, pod naszą nieobecność.   

Nawadnianie ogrodu za pomocą zraszaczy ogrodowych

Jeżeli zdecydowaliście się Państwo na automatyczne nawadnianie trawnika, warto zastanowić się nad rozmieszczeniem zraszaczy w ogrodzie. Nasza firma wychodzi naprzeciw Państwa oczekiwaniom, dlatego indywidualnie podchodzimy do każdego zlecenia. Projektujemy rozmieszczenie zraszaczy, tak by objęły one swoim zasięgiem całą powierzchnię ogrodu. Projektujemy cały system od A do Z, z uwzględnieniem Państwa oczekiwań. Każdy projekt jest dostosowany pod konkretną powierzchnię i aranżację ogrodu, balkonu, czy tarasu. Realizujemy zlecenia w taki sposób, by znaleźć najbardziej ekonomiczne i optymalne rozwiązanie dla Państwa.