rośliny balkonowe

Na roślinach balkonowych i roślinach tarasowych bardzo często pojawiają się różnego rodzaju szkodniki najczęściej są to mszyce. Szkodniki te zazwyczaj występują w grupach. Najczęstszymi rodzajami mszyc są mszyce burakowe ziemniaczane i brzoskwiniowe. Można je zaobserwować gdy na liściach spostrzeżemy krople rosy tak zw spadzi..Liście i kwiaty maja wtedy zwolniony rozwój, mogą również wstrzymać kwitnienie. Rośliny zaatakowane przez mszyce stają się słabsze ich wygląd staje się mniej atrakcyjniejszy. Spadź która jest produkowana przez szkodniki jest automatycznie traktowana jako pokarm dla grzybów które zaczynają się pojawiać na liściach bądź kwiatach.
Mszyce należy usuwać za pomocą specjalnych preparatów owadobójczych dostępnych w sklepach ogrodniczych. Ze względu iż są stosowane na balkonach bądź tarasach rozpylanie takich preparatów nie stanowi żadnych zagrożeń dla człowieka. Naturalnymi wrogami mszyc są biedronki.
Mszyce należą do rodziny pluskwowatych, a ich wygląd w dużym stopniu przypomina te małe stworzonka. Szkodniki te są wyłącznie roślinożerne.
Najczęstszej atakowanymi roślinami przez mszyce są róże, szkodniki te potrafią pojawiać już na początku wiosny kiedy to roślina wypuszcza pierwsze liście wtedy ma ona najwięcej wartościowych soków którymi żywią się mszyce, pamiętajmy że gdy w porę nie spostrzeżemy precedensu żerowania mszyc roślina może już w ogóle nie rozkwitnąć.
Kochajmy i dbajmy o nasze rośliny i kwiaty w porę dostrzeżony problem może okazać się prosty i szybki do zwalczenia.

https://wyslijkwiaty.com/