listwy przysufitowe

Ostatnimi czasy listwy sufitowe przeżywają naprawdę niemały renesans. Z roku na rok stają się one popularniejszym elementem dekoracyjnym, który pozwala nam na łączenie sufitu ze ścianą. Listwy przysufitowe to naprawdę niebanalny sposób na zapewnienie ścianom harmonijnego oraz estetycznego wyglądu. Najczęściej spotykanym kolorem jest biały, który świetnie wpasowuje się w praktycznie każde pomieszczenie. Co warto wiedzieć na temat listew przysufitowych?

Ostatnimi czasy listwy sufitowe przeżywają naprawdę niemały renesans. Z roku na rok stają się one popularniejszym elementem dekoracyjnym, który pozwala nam na łączenie sufitu ze ścianą. Listwy przysufitowe to naprawdę niebanalny sposób na zapewnienie ścianom harmonijnego oraz estetycznego wyglądu. Najczęściej spotykanym kolorem jest biały, który świetnie wpasowuje się w praktycznie każde pomieszczenie. Co warto wiedzieć na temat listew przysufitowych?

Czym charakteryzują się listwy przysufitowe?

Na rynku możemy się spotkać z naprawdę niemałą ilością typów listew sufitowych. W związku z tym osoby, które zamierzają zakupić takie produkty, mogą się nieco pogubić. Producenci jednak nie próżnują i robią wszystko, aby ułatwić swoim klientom zakupy tak bardzo, jak to możliwe. W związku z tym możemy spotkać się z intuicyjnym grupowaniem listew, dzięki któremu zakupy są o wiele przyjemniejsze. Najczęstszy podział, jaki jest stosowany, dzieli listwy na dekoracyjne oraz gładkie. Te drugie w większości przypadków produkowane są z poliuretanów oraz duropolimerów. Dzięki takiemu rozwiązaniu produkty te stanowią lekki element dekoracyjny, który zapewnia naszemu wnętrzu wiele uroku. Listwy sufitowe gładkie umieszcza się zaraz pod sufitem. W większości wypadków produkuje się je ze styropianu EPS 200, który zostaje pokryty ponadprogramową warstwą żywicy akrylowej, do której dodawane jest nieco kruszywa kwarcowego. Taki zabieg sprawia, że listwa przysufitowa jest dodatkowa zabezpieczona przed wszelkiego rodzaju urazami, jednak jednocześnie zachowuje ona swoją elastyczność, która jest absolutnie niezbędna do transportu czy też montażu. Fasety przysufitowe są produkowane w dowolnych wzorach. W związku z tym wybranie odpowiedniej listwy, która idealnie wpasuje się w aranżację naszego wnętrza, jest bardzo proste.

Dekoracyjne sufitowe listwy wykończeniowe

Osoby, które chcą, aby ich listwy były gładkie, powinny rozważyć zakup dekoracyjnych produktów. Dokładnie tak samo, jak w przypadku listew przysufitowych na rynku nie brakuje ofert, pośród których możemy wybierać. Ludzie, którzy chcą nieco zaszaleć, mogą postawić na oświetleniowe listwy sufitowe czy też gzymsowe listwy sufitowe. W przypadku, gdy zdecydujemy się na takie rozwiązanie, to będziemy mogli być pewni, że nasze wnętrze będzie po prostu niepowtarzalne. Nie możemy również nie wspomnieć, że bez względu na to, na jaki wzór się zdecydujemy, to każdy element będzie stanowił swoistego rodzaju dekorację, która zapewni pomieszczeniu jego własny charakter. 

Oświetleniowe listwy styropianowe

Z roku na rok coraz większa liczba osób postanawia zainwestować w oświetleniowe listwy styropianowe. Pozwalają nam one na odmienienie charakteru całego pokoju. W większości wypadków takie listwy wyposażone są w specjalne lampy LED, dzięki którym możliwe jest uzyskanie świetnej aranżacji. Nie możemy również nie wspomnieć, że poprawne wykorzystanie listew oświetleniowych pozwala optycznie powiększyć pomieszczenie, co bardzo często jest pożądane. 

Najpopularniejszym materiałem, jaki stosuje się w czasie produkcji oświetleniowych listew przysufitowych, nie jest nic innego, jak styropian EPS 200. Co więcej, jest on powlekany na gładko specjalnym sztukatorskim tynkiem, który chroni przed niechcianymi pęknięciami. Warto również zaznaczyć, że spora część producentów pozwala na malowanie listew oświetleniowych na taki kolor, jaki tylko chcemy.

Nie możemy także nie wspomnieć, że na rynku dostępne są zarówno oświetleniowe listwy ścienne, jak i sufitowe. Co więcej, bardzo często możemy również zakupić listwy przysufitowe w zestawie z przypodłogowymi. Bez względu na to, jaki rodzaj listew wybierzemy, będziemy mogli dopasować je do naszego wnętrza, gdyż gama kolorów jest naprawdę bardzo duża.

listy przysufitowe

Co warto wiedzieć na temat styropianowych listew sufitowych?

Najwięcej producentów czasie wytwarzania listew sufitowych stawia na popularny styropian EPS 200. To swoistego rodzaju tworzywo sztuczne, które cechuje się swoją bardzo dużą twardością. Bardzo często jest ono stosowane, jako jeden z elementów podłóg we wszelkiego rodzaju zakładach przemysłowych. Jego twardość przekracza około 5 ton na zaledwie jeden metr kwadratowy. Nie możemy jednak nie wspomnieć, że w przeciwieństwie do innych materiałów styropianowych jest to naprawdę ciężki materiał. Metr sześcienny takiego styropianu waży około 30 kilogramów. Warto jedna zaznaczyć, że listwy przysufitowe produkuje się również z takich styropianów, jak EPS 100, 150, czy EPS 70, które jednak są nieco mniej popularne.