drzwi antywłamaniowe

Wybór drzwi antywłamaniowych z całą pewnością nie jest łatwą decyzją. Należy wziąć pod uwagę wiele aspektów, które pozwolą nam dobrać idealne dla nas drzwi. Wbrew wielu opiniom drzwi wejściowe antywłamaniowe wcale nie muszą być toporne oraz surowe. Rozwój budownictwa pozwala na montaż drzwi, które zachwycą nie tylko masywnością, ale również pięknem.

Co trzeba wiedzieć o drzwiach antywłamaniowych?

Ogólnie drzwi możemy podzielić na 6 klas antywłamaniowych. Za drzwi antywłamaniowe uznaje się te klasy trzeciej oraz czwartej. Skala ta jest szczególnie wygodna dla osób, które nie znają się na wyborze odpowiednich drzwi do domu lub mieszkania. Kolejnym elementem są odpowiednie zawiasy. Za wszelką cenę powinny one utrudniać wyciągnięcie drzwi z ościeżnicy. Ważną funkcję pełni również sam zamek. Każde z drzwi powinno mieć co najmniej 4 rygle, które skutecznie będą zniechęcały potencjalnych włamywaczy przed wtargnięciem do domu. Im więcej rygli wybierzemy, tym bardziej zwiększy się nasze bezpieczeństwo. 

Co jeszcze warto sprawdzić przed zakupem drzwi:

  • jakość ościeżnicy;
  • ilość zamków;
  • ilość bolców antywyważeniowych.

Jak wybrać drzwi antywłamaniowe zewnętrzne do domu?

Drzwi antywłamaniowe oprócz oczywistych funkcji powinny również charakteryzować się wysokim współczynnikiem przenikania ciepła. Warto również zainwestować w drzwi ryglowane na górze i na dole. Wspomoże to pracę zawiasów, które będą stawiały jeszcze większy opór. W przypadku drzwi zewnętrznych nie można również zapominać o ościeżnicy. Dobrze, jeżeli będzie ona wykonana ze stali najwyższej jakości, a dodatkowo będzie wzbogacona termiczną przekładką.

Jak zabezpieczyć dom przed dłuższym wyjazdem?

Drzwi antywłamaniowe zewnętrzne do domu są tylko jedną rzeczą, która zwiększy prawdopodobieństwo, że dobytek naszego życia zostanie w domu nawet podczas naszych dłuższych wyjazdów. Poza tym warto pamiętać o zabezpieczeniu okien roletami antywłamaniowymi oraz zakupie okien z zamkami w klamkach. Dzięki temu włamywacze nie będą mieli sporo czasu na pokonanie zabezpieczeń. Przed samym wyjazdem należy oczywiście upewnić się, że wszystkie okna oraz drzwi wejściowe zostały przez nas zamknięte. Ponadto warto zainwestować w alarm oraz kamerę. Skutecznie może to odstraszyć potencjalnie zainteresowanych naszym majątkiem. Jednorazowo wiąże się to z pewnym wydatkiem, ale w grę wchodzi potencjalna utrata naszego dorobku.

Czy wybór producenta ma znaczenie?

Wybór producenta drzwi antywłamaniowych ma bardzo ważne znaczenie. To właśnie dobór odpowiednich materiałów oraz ich montaż sprawi, że nasze drzwi będą broniły dostępu do naszego domu. Przed samym zakupem warto porozmawiać z doradcą klienta, który pomoże w wyborze odpowiedniego asortymentu. Dzięki temu zaoszczędzimy mnóstwo czasu oraz pieniędzy, które musielibyśmy przeznaczyć na błądzenie po omacku w kolejnych sklepach. Warto również, aby producent był odpowiedzialny za montaż drzwi w naszym domu. Bardzo często są to fachowcy, które idealnie zamontują nasze nowe drzwi. Będziemy mieli wtedy pewność, że będą one nie tylko zabezpieczały nasz dom, ale również będą pełniły funkcje izolacyjne.