zasłony do sypialni

Wybierając nawet drobne detale, poświęcamy im wiele uwagi. Zasłony natomiast stanowią ważny element kompozycji, warto więc dobrze rozważyć ich wybór, a nawet wybrać modele firan szytych na miarę. Z pewnością pozwoli nam to stworzyć bardziej eleganckie wnętrze!

Zasłony do sypialni, elegancja i użyteczność

Zasłony do sypialni, to coś niezbędnego w każdym modnym domu, ale nie tylko ich wartość dekoracyjna ma znaczenie. Niejednokrotnie równie istotne są właściwości techniczne wykorzystanej tkaniny. Może być to zarówno miękka tkanina typu Vevlet, jak też gwarantujące przytłumienie zewnętrznych źródeł światła materiały typu Dimout i Blackout. Na co więc zdecydować się, czym przyozdobić okno w stylu klasycznym, a jakie kotary wybrać do klasycznej aranżacji pokoju? Nasza sypialnia jest miejscem przeznaczonym do odpoczynku, w którym będziemy czuli się swobodnie. Stąd też cały projekt tego pomieszczenia powinien pasować do naszych preferencji i temperamentu. W sypialni nie ma bowiem miejsca na kompromisy, meble muszą być komfortowe, a i karnisze muszą pasować do reszty aranżacji. Wszystko ma zapewniać nam dobre samopoczucie.

Zasłony do sypialni w stylu minimalistycznym

Styl minimalistyczny ma równie wielu zwolenników, co i przeciwników. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to jedna z najpopularniejszych w ostatnich latach szkół aranżacji. Jeżeli kojarzycie zdjęcia pomieszczeń, wyposażonych w niewielką ilość starannie dobranych mebli, które mają proste i ergonomiczne kształty oraz zwykle jasne kolory, to właśnie najprawdopodobniej jest to styl minimalistyczny. Zasłony, karnisze okienne i firany do stylu minimalistycznego muszą być dostosowane do motywu przewodniego takiego mieszkania. Najlepiej będzie rozważyć zakup zasłon utrzymanych w tonacji jasnej szarości, gdyż będą one ładnie komponowały się z białoczarnym wyposażeniem wnętrza. Do prostych białych firan, najlepiej zaprezentuje się karnisz o stosunkowo łagodnym kształcie, optymalnie, jeśli będzie wykonany z metalu. Dzięki temu całość aranżacji będzie harmonijnie ze sobą współgrała.

zasłony do sypialni

Dekoracje okienne do klasycznego pomieszczenia

Styl klasyczny, nie wdając się w bardziej szczegółowe rozważania dotyczące poszczególnych nurtów, jest znany za sprawą swojej elegancji i wyposażenia w stylu Vintage. Meble więc są zwykle wykonane z drewna, w swoim naturalnym kolorze lub polerowane na wysoki połysk, pojawiają się także liczne dekoracje ścienne w rodzaju obrazów. Materiały wykorzystywane jako obicia krzeseł lub narzuty na łóżka są najczęściej w bardziej zdecydowanych barwach, dominują beże, odcienie czerwieni, brązu czy granatu. Wybierając więc dekoracje okienne do sypialni w stylu klasycznym, warto postawić na te kolory. Niezbędnym dodatkiem, mogącym wnieść wiele do naszego projektu, jest także karnisz. Ładnie wykonany, rzeźbiony karnisz z drewna nie tylko podkreśli dobry gust właściciela, lecz będzie też trwałą dekoracją. Bardzo dobrze w takich wnętrzach prezentują się zasłony Jacquardowe, czyli wykonane z tkaniny zwanej żakardem, gdyż widoczne na nich motywy zdobnicze będą wzbogacały naszą aranżację.

Mieszkasz w Warszawie, Poznaniu lub Krakowie? Wybierz zasłony przyciemniające!

Szczególną popularnością wśród mieszkańców dużych polskich miast, jak choćby Poznań czy Lublin, cieszą się dwa rodzaje zasłon. Pierwsze z nich to zasłony zaciemniające, czyli takie uszyte z tkaniny zwanej Blackout. Nie przepuszczają one światła, a dzięki temu intensywne oświetlenie nocne miasta nie będzie przeszkadzało nam w zaśnięciu. Osoby mieszkające nieco dalej od centrum, na przykład w bardziej kameralnych kamienicach, mogą zdecydować się na szyte na miarę zasłony w stylu Dimout. Są one bardzo podobne w działaniu do zasłon Blackout, lecz ich skuteczność w absorpcji światła nie jest 100-procentowa. Dzięki temu w naszej sypialni będzie panował naturalny półmrok, lecz nie będzie to idealna ciemność. Szeroki wybór szytych na wymiar dekoracji okiennych oferuje firma Małgorzata z Poznania, która udostępniła nam również zdjęcia do artykułu.