weranda

Mieszkańcy domków jednorodzinnych, bliźniaków czy szeregowców mają zwykle do dyspozycji ogródek, taras albo werandę. Każde z tych miejsc może zostać tak urządzone, aby latem można było spędzać tam miło czas. Bardzo często tarasy stanowią przedłużenie salonu, a ich właściciele wykorzystują je jako miejsce relaksu, spotkań towarzyskich czy jadalnię. Jak urządzić werandę lub taras, aby były przytulne i funkcjonalne?

Aranżacja tarasu – dlaczego warto poświęcić na to czas?

Zanim przejdziemy do konkretów, chcielibyśmy zatrzymać się na chwilę przy tym, dlaczego w ogóle warto tworzyć przemyślane aranżacje i poświęcać na urządzanie domu oraz ogrodu swój czas i energię? Ktoś mógłby stwierdzić, że przecież wystarczy postawić na tarasie czy werandzie kilka krzeseł, stolik i gotowe. Oczywiście jest to jedno z rozwiązań, jednak czy aby na pewno będziemy z niego zadowoleni?

Przemyślane urządzenie naszego najbliższego otoczenia sprawia, że nie tylko lepiej się w nim czujemy, ale też wygodniej się z niego korzysta. Dobór odpowiednich mebli i akcesoriów pozwoli nam na stworzenie odpowiedniego klimatu, dlatego warto zacząć od ustalenia, w jakim stylu ma być urządzony taras lub weranda. Jeśli komuś brakuje pomysłów, może znaleźć ciekawe porady na temat aranżacji domu, ogrodu na faar.pl.

Jak urządzić werandę?

Weranda to drewniane lub murowane pomieszczenie, które może być zarówno otwarte, jak i przeszklone, pokryte dachem. Zazwyczaj weranda znajduje się przed wejściem do budynku, jednak może być też zlokalizowana w innym miejscu. Najczęściej widuje się tego typu dobudówki przy budynkach mieszkalnych na wsiach oraz terenach podmiejskich. Weranda ma zwykle funkcję wypoczynkową, dlatego też warto ją wyposażyć tak, by można było się na niej zrelaksować i „naładować baterie”.

Najlepiej sprawdzą się w tym wypadku meble ogrodowe służące do wypoczynku, czyli wygodne fotele, sofy lub narożniki, a nawet hamak. Świetnym wyborem będą także leżaki oraz leżanki. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie poduszek na meble ogrodowe, dzięki którym będzie nie tylko wygodniej, ale i przytulniej. Na werandzie można postawić również donice z roślinami, koniecznie trzeba też zadbać o odpowiednie oświetlenie.

Jak zaaranżować taras?

Taras zwykle znajduje się z tyłu domu, bardzo często można zejść z niego do ogrodu. W zależności od potrzeb właścicieli może on pełnić podobną rolę co weranda, a więc być miejscem relaksu bądź też spożywania posiłków. Jest to szczególnie praktyczne rozwiązanie, jeśli domownicy lubią grillować. Na tarasie, który pełni rolę jadalni koniecznie muszą znaleźć się takie meble ogrodowe, jak stół oraz krzesła. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wyposażyć to miejsce także w meble wypoczynkowe. Ciekawym pomysłem są: wiszące fotele, łóżka ogrodowe, a także zestawy mebli ogrodowych służących do wypoczynku.

W tym miejscu, podobnie jak na werandzie, oświetlenie jest niezwykle ważne. Popularnym rozwiązaniem jest wykorzystanie lampionów oraz małych lampek na sznurku, które mogą kojarzyć się nieco ze światełkami choinkowymi. Takie oświetlenie zapewni przyjemny klimat po zmroku.


Warning: Undefined variable $post in /home/klient.dhosting.pl/premiumlink/zaczarowane-ogrody.pl/public_html/wp-content/themes/newsup/inc/ansar/hooks/hook-index-main.php on line 117