drewniany regał

Drewniany regał najczęściej kojarzy nam się z miejscem na książki. Jeżeli nawet nie bezpośrednio, to zapewne najczęściej, kiedy taki widzimy w różnych aranżacjach, ma właśnie takie przeznaczenie. Oczywiście nie jest to jedyny sposób, w jaki można zagospodarować taki mebel. W nieco starszych zabudowaniach spotkamy się z regałem na przetwory, czy to w spiżarni, czy piwnicy, a nawet w garażu. Często też są to meble, które wykorzystuje się do tego, by ułożyć na nich ubrania lub ozdoby. Niewątpliwie towarzyszy nam w wielu miejscach, a jego popularność trudno podważyć.

Niewątpliwie drewniany regał ma konkurencję. Ze względu na jego cenę, na rynku dostępne są inne rozwiązania – metalowe, metalowo-drewniane itp. Nie zmienia to jednak faktu, że interesujący nas mebel od zawsze towarzyszył wystrojom mieszkań. Ponieważ posiada cechy, których konkurencja nie jest w stanie przebić w żaden sposób. Nie dosyć, że jest zrobiony z trwałego materiału, to jeszcze – nawet po latach – można go odrestaurować do tego stopnia, że będzie wyglądał jak nowy. A to oznacza, że jest jednocześnie ekologiczny. Nie wymaga radykalnych zmian. Za każdym razem można go dopasować do koncepcji wnętrza, czy całego mieszkania. Wystarczy poświęcić mu nieco czasu.

Drewniany regał inny niż wszystkie

Czy drewniany regał ma jakieś wady? To zależy, jak do niego podejdziemy. Dla jednych fakt, że materiał nie jest jednolity, że widoczne są na nim słoje i sęki, może odstraszać. Niemniej dla jednych będzie to ogromną zaletą, choćby dlatego, że regały z drewna są przez to oryginalne. Nie znajdziemy drugiego takiego mebla. Nawet jeżeli będzie miał taki sam kształt, wysokość i szerokość i będzie pod tym względem identyczny, to już sama faktura drewna będzie go odróżniać. Nie jest to więc jakiś produkt robiony maszynowo, który jest identyczny, jak wszystkie pozostałe.  A więc czy można na to narzekać? Raczej nie, chociaż rzecz jasna nie wykluczone, że i z taką postawą się zetkniemy.

Solidne i trwałe

Inne z kolei osoby być może zwrócą uwagę na cenę. Bo – od zarania dziejów – to, co solidne, trwałe i w dodatku jeszcze posiadające możliwość odnowy, powrotu do swojego początkowego stanu, zawsze będzie nieco droższe. Tutaj też należy zwrócić uwagę na to, że inwestycja w drewniany regał, to coś, co może być jednorazowym kosztem. Przy odrobinie inwencji, nawet jeżeli zmieniają się dookoła trendy i mody, jesteśmy w stanie tak przerobić regał, że za każdym razem będzie on prezentował się dobrze. A nawet jeżeli uznamy, że i tak cena nas odstrasza, to warto pamiętać, że istnieją rozwiązania, które te koszty nieco obniża. Na przykład wtedy, jeżeli zdecydujemy się na regał ażurowy.