ogrodowa sauna zewnętrzna

Saunę można dziś spotkać praktycznie w każdym salonie urody czy parku wodnym. Znajdziemy ją w popularnym kurorcie, zarówno w kameralnym pensjonacie, jak i dużym hotelu. Nic dziwnego, że przybywa osób, które chcą mieć ją we własnym domu lub ogrodzie. Istnieje kilka podstawowych rodzajów sauny. Do najbardziej znanych zalicza się mokra oraz sucha (tzw. sauna fińska), z kolei wśród nowoczesnych można wymienić saunę na podczerwień (infrared). Dużą popularnością cieszy się sauna parowa, znana też jako łaźnia parowa. Różnią się od siebie poziomem wilgotności, ale wszystkie łączy uczucie pełnego relaksu, odprężenia, oczyszczenia ciała oraz umysłu, odczuwane po wizycie.

Jak sauna oddziałuje na organizm?

Trudno wymienić wszystkie zalety regularnych sesji w saunie. Przede wszystkim wzmacniają organizm, a także mają pozytywny wpływ na układ immunologiczny. Korzystając ze sauny, dajemy sobie szansę szybszego zwalczania infekcji oraz uniknięcia choroby. Prócz tego to świetny sposób na wyciszenie się, uspokojenie, oderwanie od szarej codzienności oraz obowiązków. We wnętrzu sauny przebywamy w ciszy, bez smartfonów etc. Nic nie rozprasza naszej uwagi. Odprężamy się oraz rozluźniamy mięśnie, co ma szczególne znaczenie dla osób aktywnych fizycznie. Sauna po wyczerpującym treningu lub wielogodzinnym spacerze wspaniale relaksuje, usuwa napięcie mięśni oraz dolegliwości bólowe. Co ważne, zapewnia mocny, nieprzerwany sen.

To nie wszystkie korzyści wiążące się z pobytem w saunie. Systematyczne wizyty poprawiają stan skóry. Intensywne pocenie wpływa na oczyszczanie ciała z niedoskonałości skórnych, a także z toksyn. Przyspiesza naturalne procesy regeneracji, ujędrnia skórę oraz przywraca jej gładkość.

Sauna ogrodowa fińska – główna atrakcja posesji

Coraz więcej ludzi chce mieć saunę na własność. Montuje ją w domu albo na dworze, wybierając wariant ogrodowy. Kiedy na terenie posesji pojawia się np. sauna ogrodowa fińska, mieszkańcy mogą z niej regularnie korzystać, a tym samym wzmacniać swoje zdrowie. Seanse umożliwiają im szybsze spalanie kalorii, usuwanie toksyn, redukowanie napięcia oraz stresu. Mogą też regulować funkcjonowanie układu krążenia oraz obniżać ryzyko zachorowania na schorzenia serca czy zawału.

Sucha sauna pozytywnie oddziałuje na pracę serca oraz ciśnienie. Zaleca się ją m.in. osobom z kontrolowaną astmą oskrzelową czy przewlekłym reumatoidalnym zapaleniem stawów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby odwiedzali ją ludzie z nadciśnieniem – o ile pozostają pod stałą opieką lekarza oraz przyjmują leki stabilizujące ciśnienie.

Osoby zainteresowane zakupem sauny mają coraz większy wybór. Przykładowo, wielu użytkownikom przypadła do gustu sauna ogrodowa Akka 420. To największa propozycja firmy (4,2 m długości), bez trudu mieszcząca we wnętrzu od 6 do 8 osób. Została wykończona w drewnie fińskiej sosny ThermoWood®, a jej kształt nawiązuje do tradycyjnej fińskiej beczki.

Podobnie jak pozostałe modele z kolekcji Akka, sauna pochodzi od jedynego w Polsce producenta saun tradycyjnych ze skandynawskiego drewna poddanego procesowi termowania, marki Vingberg. Dzięki temu sauny ogrodowe są bardziej odporne na gnicie, pęcznienie drewna i niekorzystne warunki atmosferyczne. Wszystkie modele saun sprawdzą się na prywatnych posesjach, a także w pensjonatach w urokliwych kurortach, w hotelach albo sanatoriach.