szklanki

Serwis stołowy to podstawowy element kuchennego wyposażenia, który stanowi ozdobę stołu jadalnego. Często podczas wyboru zastawy zwraca się uwagę głównie na jej estetykę i modny design, jednak to nie wszystkie kryteria, jakimi należy się kierować podczas zakupu nowego zestawu. Ważne okazuje się również dla ilu osób, z jakiego tworzywa, a także, na jakie okazje będzie wykorzystywany dany komplet. Zatem jaką zastawę warto wybrać, aby najlepiej służyła? Poniżej podpowiadamy.

Zastawa idealna – czym powinna się charakteryzować?

Szukając serwisu stołowego, należy w pierwszej kolejności zadać sobie pytanie, na jakie okazje będzie on wykorzystywany, ponieważ warto kupić taki zestaw, który zostanie wykorzystany zgodnie z przeznaczeniem. Ponadto liczy się funkcjonalność oraz wysoka jakość. Nie warto oszczędzać na akcesoriach kuchennych, lepiej dołożyć kilkadziesiąt złotych więcej i zainwestować w solidny serwis stołowy.

Jeżeli szukasz zastawy stołowej służącej do serwowania kawy i deserów, wówczas należy wybrać zestaw składający się z elementów pozwalających na podawanie gorących napojów oraz słodkich smakołyków. Należą do nich między innymi: filiżanki ze spodkami, małe talerzyki do jedzenia łakoci, dzbanki do kawy i herbaty, cukierniczki oraz dzbanuszki do śmietany.

Natomiast szukając zastawy do obiadu, trzeba zwrócić uwagę, czy znajdują się w niej wszystkie naczynia pozwalające na serwowanie i spożywanie przystawek, zup oraz dań mięsnych. Do tego typu kompletów należą: talerze płaskie, talerze głębokie, miseczki do sałatek, wazy do zup, półmiski do mięsa, pojemniki do przypraw, sosjerki i inne elementy przydatne podczas podawania obiadu.

Niektóre serwisy stołowe zawierają szklanki do napojów w zestawie, lecz można je również kupić w oddzielnych kompletach. Warto zarówno szklanki, jak i elementy zastawy dobrać, w taki sposób, aby były spójne pod względem stylistycznym. Wówczas staną się one elegancką i oryginalną dekoracją stołu jadalnego.

Dla ilu osób watro kupić zastawę stołową?

Gdy już wiadomo, w jakim celu będzie wykorzystywana zastawa, wówczas należy zastanowić się, ile osób będzie z niej korzystało. Kupując serwis stołowy, warto wybrać taki, którego wszystkie elementy będą w pełni użytkowane. W sprzedaży znajdują się zestawy dla czterech lub dla sześciu osób – najczęściej wykorzystywane do codziennego użytku w rodzinnym gronie. Natomiast zastawa stołowa dla dziesięciu albo dwunastu osób – stosowana podczas przyjmowania gości na uroczystym obiedzie lub na podwieczorku. Z kolei serwis dla osiemnastu i więcej osób zwykle używany jest podczas imprez okolicznościowych w większym gronie.

Z jakich tworzyw warto kupić zastawę stołową?

Decydując się na zakup nowego serwisu, należy szczególną uwagę zwrócić na jego jakość. Dlatego warto wybierać komplety wykonane z solidnych materiałów. Jednym z nich okazuje się pierwszej klasy porcelana. Wyróżnia się ona nie tylko piękną stylistyką i eleganckim designem, lecz również funkcjonalnością. Ze względu na swoje właściwości nie pochłania ona zapachów i nie wchodzi w żadne interakcje biochemiczne z żywnością.

Reasumując, warto kupić zastawę stołową cechującą się eleganckim designem i wysokim stopniem funkcjonalności, wykonaną z pierwszej klasy materiałów oraz dostosowaną do potrzeb użytkowych. Przy odpowiedniej dbałości oraz konserwacji serwis będzie służył w idealnym stanie przez wiele lat. W celu wyboru zestawu spełniającego indywidualne potrzeby, zapraszamy do sklepu Radochy Gospochy.