śliwa

Chyba każdy marzy o tym, aby mieć w swoim ogrodzie drzewa owocowe, dające każdego roku smaczne plony. Choć dysponując większą działką, możemy sobie pozwolić nawet na posadzenie przydomowego sadu, kilka drzewek owocowych z pewnością zmieści się również na nieco mniejszej parceli. Co warto wziąć pod uwagę, planując swoją przygodę z ogrodnictwem? Przede wszystkim własne możliwości, warunki terenu, oświetlenia, a także indywidualne upodobania. W ten sposób będziesz w stanie cieszyć się zerwanymi prosto z drzewa owocami, które świetnie sprawdzą się albo jako przekąska, albo też dodatek do kompotu czy ciasta.

Starannie wyselekcjonowane sadzonki, jakie znajdziesz w ofercie hurtowni Twoje Sady, to w pełni zdrowe, wyróżniające się wysoką jakością drzewka owocowe gotowe do posadzenia wszędzie tam, gdzie masz na to ochotę. Zastanawiasz się, jakie gatunki będą dobrym wyborem na początek przygody z przydomowym ogrodnictwem? Twojej uwadze polecamy szczególnie morelę somo, śliwę president oraz gruszę generał leclerc, które doskonale sprawdzą się do hodowania w polskich warunkach.

  • Morela somo to nasza rodzima odmiana charakteryzująca się przede wszystkim świetną odpornością na działanie niskich temperatur, ponieważ jej pąki kwiatowe doskonale radzą sobie podczas przymrozków. Kiedy zacznie owocować – najczęściej w drugiej połowie sierpnia – daje regularne i obfite plony w postaci soczystych moreli w sam raz do jedzenia prosto z drzewa lub też używania w różnego rodzaju przetworach. Morela somo jest samopylna, dlatego może być sadzona pojedynczo zarówno w ogrodach przydomowych, działkowych, jak i sadach.
  • Śliwa president (odmiana angielska) daje plony zwykle od końca września do końca października, na co ma wpływ rejon uprawy oraz specyficzne dla niego warunki klimatyczne. Jest drzewkiem owocowym wyjątkowo odpornym na mróz i większość chorób, ponieważ podatna jest wyłącznie na brunatną zgniliznę drzew pestkowych. Owoce śliwy president mają w chłodniejsze lata skórkę bordową, z kolei w upalne nieco bardziej fioletową, wpadającą niekiedy w granat. Co ważne, są one pokryte szadzią – naturalną warstwą ochronną, która zapobiega wysychaniu.
  • Grusza generał leclerc pochodzi oryginalnie z Francji, a sprowadzona została do Polski w 1975 roku. Daje owoce z początkiem października, co czyni ją zimową odmianą deserową cenioną w wielu krajach. Co warto o niej wiedzieć? Grusza generał leclerc jest średnio odporna na parcha, a jej zapylacze to m.in. konferencja czy komisówka.
morela

Szeroka oferta drzewek owocowych ze sprawdzonego źródła, fachowe doradztwo oraz konkurencyjne ceny to tylko część powodów, dla których warto zainteresować się asortymentem hurtowni Twoje Sady. Rozpocznij swoją przydomową hodowlę, sadząc morelę somo, śliwę president czy też gruszę generał leclerc już dziś!