uprawa roślin

Coraz częściej ukojenie znajdujemy w przydomowych ogródkach, rodzinnych ogródkach działkowych czy nawet na trawniku przed blokiem. Nie chodzi tylko o wypoczynek a ogrodnictwo, które zdobywa popularność w naszym kraju, a być może odzyskuje. Bo kto z nas nie chce być małym ogrodnikiem, który potrafi zadbać o swoje uprawy? Jeśli masz pod opieką rośliny, będziesz potrzebować odpowiednich narzędzi i sprzętu, które pomogą Ci się nimi zająć. Zakupy są fajne, ale mogą też być trochę przytłaczające. Dlatego przypominamy o podstawowych akcesoriach niezbędnych do uprawy roślin.

Akcesoria do podlewania

Uprawa roślin wiąże się z ciągłym dostarczaniem wody dla swojej hodowli. Dlatego należy pamiętać o pomocnych narzędziach i akcesoriach. Przede wszystkim przyda się zewnętrzne ujęcie wody. Żeby w łatwy sposób podłączyć węża ogrodowego (najlepiej za pomocą szybkozłączki) a już najlepiej zakupić taki wąż, który zwiększa swoją długość pod wpływem ciśnienia wody. Zajmuje niewiele miejsca a potrafi wydłużyć się do 75 metrów.

W naszym składziku nie powinno zabraknąć miejsca na konewkę. Małe świetnie sprawdzają się do trudno dostępnych miejsc a duże można szybko napełnić i dzięki ich objętości w chwilę podlać niewielki ogród. Dostępne są także fantazyjne konewki, na przykład w kształcie różowego flaminga. Świetny i praktyczny gadżet.

Przechowywanie roślin

Nawet będąc balkonowym ogrodnikiem, powinno się zadbać o jakość i wielkość pojemników, w których przechowujemy rośliny. Nie wszystkie rośliny lubią być skrępowane w malutkiej doniczce. Dlatego można wybrać dużą samonawadniającą donicę, drewniany lub metalowy kwietnik. Jeżeli potrzebujemy mniejszych rozwiązań, to tutaj można upuścić wodzę fantazji. Dostępne są maleńkie doniczki, w różnych kształtach i kolorach. Na przykład w kształcie antycznej maski albo w kolorach tęczy. Są też takie w kształcie jajka. Efekt jest zabawny, bo wydaje się, jakby to roślina wykluła się z jajka. Bardzo modne są industrialne motywy, metalowe kraniki i tym podobne.

Podstawowe narzędzia ogrodnicze

Zawsze powinniśmy pamiętać o zabezpieczeniu dłoni. Można nabyć kolorowe rękawice, albo użyć typowo roboczych (zalecane do cięższych prac). Niezbędny okaże się sekator, przy roślinach zawsze jest coś do podcięcia. Do większych cięć zaleca się użycie nożyc. Nie powinno się zapomnieć o zakupie szpadelka, przy przesadzaniu małych kwiatów okaże się najlepszą opcją. Pamiętaj także o wyposażeniu się w dodatkowy sprzęt – przemyśl ożywanie pasa ogrodowego, do którego przymocujesz niezbędne akcesoria a także nakolanniki, w przypadku długiej pracy na kolanach.