kleszcze i ślimaki w ogrodzie

Ślimaki i kleszcze to naturalny element ekosystemu, który jednocześnie wykazuje dość duża szkodliwość dla roślin, zwierząt i ludzi zamieszkujących dany teren. Przedstawiciele tych gatunków mogą zjadać młode korzenie i pędy, a także przenosić groźne choroby. Warto zapoznać się z najbardziej skutecznymi sposobami dotyczącymi umożliwiającymi pozbycie się ich z ogrodu. 

Najbardziej skuteczne sposoby na ślimaki

Wiele osób zajmujących się uprawieniem ogrodu może przyznać, że ślimaki dostarczają najwięcej problemów w uprawie. Zwalczanie ich jest niezbędne, ponieważ mogą spowodować szkody w różnych gatunkach warzyw, roślin ozdobnych i ziół. Wygryzają one dziury w liściach, łodygach, a także w częściach podziemnych, co znacznie osłabia rośliny, a w efekcie zmniejsza ich owocowanie. 

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zwalczanie ślimaków, jest wykorzystanie specjalistycznych preparatów, które zwykle mają formę granulek. Wykazują one naprawdę duża efektywność. Można go nabyć w sklepie: egardenion.pl

Inne sposoby na ślimaki

Ponadto, aby ograniczyć populację ślimaków, można także regularnie przewietrzać glebę. Grabienie oraz motyczenie z pewnością będzie bardzo pomocne i pozwoli na wydobycie na powierzchnię jaj szkodników, które na powietrzu szybko zginą. 

Niektórzy wykorzystują także specjalne pułapki na ślimaki, do których zwabiają mięczaki i w ten sposób się ich pozbywają. Możliwości jest naprawdę wiele. egardenion to wyjątkowy sklep, w którym z pewnością można nabyć tego typu produkt.

Skuteczne sposoby na kleszcze 

Kolejnym uciążliwym problemem w ogrodzie są kleszcze. Żerują one na zwierzętach, ludziach, a także często przenoszą niebezpieczne choroby. W walce z nimi  przydatny może być np. preparat z wyciągiem z wrotycza. Ekstrakt z tej rośliny skutecznie odstrasza je oraz inne owady i zniechęca je do zasiedlania zabezpieczonych terenów. Ponadto jest to produkt ekologiczny i bardzo wydajny. 

W sklepach dostępne jest także wiele innych preparatów idealnych na oprysk, które przy właściwym użyciu pozwolą na znaczne ograniczenie populacji kleszczy. Bardzo ważne jest o, że środki działają na każdym etapie rozwoju:

  • powodują bardzo wysoką śmiertelność u larw,
  • niszczę dorosłe osobniki,
  • niszczą jaja, tym samym uniemożliwiając wylęgnięcie się nowych osobników. 

O czym należy pamiętać?

Warto pamiętać, że wiele preparatów na kleszcze czy ślimaki, może wykazywać działanie szkodliwe dla człowieka. Dlatego, trzeba uważać na małe dzieci, a także na zwierzęta domowe. Ponadto preparaty mogą uszkodzić także te pożyteczne owady. Korzystając także z zakupionych preparatów, koniecznie trzeba przestrzegać zaleceń producenta. Dzięki temu efekt będzie skuteczny i taki jak oczekiwano. 

Borykając się z problemem dotyczącym nadmiaru ślimaków i kleszczy w ogrodzie, warto skorzystać ze sprawdzonych preparatów, które są dostępne w sklepach ogrodniczych. Tylko takie działanie z pewnością pozwoli poradzić sobie z problemem. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto zadać pytanie konsultantom.