veluxduo do dezynfekcji

Istnieją specyficzne miejsca, a także konkretne okresy w roku, kiedy to warto szczególnie zadbać o higienę rąk. Jest to bardzo ważne, gdy często przebywamy w miejscach zwiększonego ryzyka zachorowania np. w przychodni, szkole, w komunikacji miejskiej, czy w supermarketach.

Dłonie

Istnieją specyficzne miejsca, a także konkretne okresy w roku, kiedy to warto szczególnie zadbać o higienę rąk. Jest to bardzo ważne, gdy często przebywamy w miejscach zwiększonego ryzyka zachorowania np. w przychodni, szkole, w komunikacji miejskiej, czy w supermarketach. A jak wiadomo, złośliwe patogeny bardzo łatwo przenoszą się drogą kropelkową, ponadto badania dowiodły, że na naszych rękach znajduje się ok. 5 milionów bakterii.  Warto więc mieć zawsze przy sobie  chusteczki dezynfekujące, szczególnie, jeśli nie mamy w danym momencie dostępu do bieżącej wody, jak np. w tramwaju, gdyż są niezwykle skuteczne w zabijaniu zarazków i są bardzo wygodne Musimy dodać, że kwestia dezynfekcji dotyczy nie tylko naszych dłoni, ale również pomieszczeń i przedmiotów codziennego użytku.

Powierzchnie i  pomieszczenia

Obowiązkiem pewnych punktów jest zapewnienie sterylności ich klientom i pacjentom, są to min: punkty medyczne, salony SPA, fitness, gabinety kosmetyczne czy fryzjerskie. Takie punkty powinny i mają obowiązek wyposażyć się w środki dezynfekujące, spełniające wszelkie normy bezpieczeństwa i gwarantujące wysoką skuteczność. Sprawa ta dotyczy także gastronomii.

Zastanówmy się, zatem, czy także w naszych domach nie warto dbać o właściwy poziom higieny?  Oprócz obowiązkowego mycia rąk warto pomyśleć o profesjonalnej dezynfekcji. Pomocne może się okazać użycie specjalistycznych preparatów odkażających. W naszym asortymencie dostępne są różnego chusteczki do dezynfekcji, które ułatwiają zachowanie odpowiedniego poziomu higieny w miejscach publicznych, ale także w prywatnych domach. Stosowanie takich mokrych ściereczek powoduje, że oszczędzamy czas i koszty, ponieważ używamy tylko jednego produktu, zamiast kilku.

Według powszechnych badań najczęstszą metodą użycia nawilżanych chusteczek jest wycieranie powierzchni i sprzątanie pomieszczeń. Wycieranie https://esilver.com.pl/chusteczki-do-dezynfekcji-c-103_199.html to skuteczny sposób kontrolowania zabrudzeń na twardych powierzchniach.  Nawilżone są one płynem o niskim napięciu powierzchniowym takim jak np. alkohol. Nawilżone chusteczki posiadają technologię przyciągania i zatrzymywania drobnych cząsteczek o wielkości mniejszej niż 10 µm. (mikrometrów).  Nasączone płynem ściereczki mają większą zdolność do zatrzymywania brudu, czyli mają lepsze siły hydroskopijne poprzez wilgoć, która pomaga zatrzymać cząsteczki. Natomiast, jeśli chusteczka jest zbyt mokra – za bardzo nasycona płynem –  brud będzie częściowo osadzał się ponownie na powierzchni, czyli będzie tylko przenoszony, a nie usuwany. 

Jako ciekawostkę, możemy dodać, że aby sprzątanie było skuteczne i aby zapobiec ponownemu osadzaniu się brudu na powierzchni, ważna jest też technika ścierania mokrymi chusteczkami. Ale w tym temacie odsyłamy do naszych artykułów, poświęconym temu tematowi, na blogu.
Podsumowując, stwierdzamy, że dbanie o higienę rąk, wycieranie powierzchni i sprzętów, to integralna część naszego życia. Dezynfekcja i czyszczenie to kluczowy proces, aby chronić bezpieczeństwo swoje, naszych klientów oraz pacjentów.


Warning: Undefined variable $post in /home/klient.dhosting.pl/premiumlink/zaczarowane-ogrody.pl/public_html/wp-content/themes/newsup/inc/ansar/hooks/hook-index-main.php on line 117