ogród

Przydomowy ogród czy nawet balkon są doskonałym i bezpiecznym miejscem na relaks. I o ile balkon zwykle nie wymaga od użytkownika zbyt wiele pracy, o tyle w przypadku ogrodu takich obowiązków czy wydatków jest znacznie więcej. Jednak warto się tym zająć, by móc wspólnie z rodziną korzystać z pięknej pogody w lubianym miejscu i pięknie wyglądającym miejscu.

W ostatnich latach wiele mówi się o podziale ogrodów na kilka stref, spośród których każda ma spełniać nieco inne funkcje. Chodzi głównie o wydzielenie miejsca na zabawy dla dzieci, miejsca na rodzinne grillowanie i biesiadowanie oraz miejsce na relaks, słuchanie ulubionej muzyki czy spokojne czytanie książek na świeżym powietrzu. 

Wygodne meble do rodzinnego odpoczynku 

Jeśli planujemy w najbliższym czasie zorganizować tego typu strefy w swoim ogrodzie, z pewnością nie obejdzie się bez zabawek i akcesoriów w części przeznaczonej dla dzieci, a w części przeznaczonej do odpoczynku – wygodnych mebli, na których przez najbliższe miesiące można będzie spędzać piękne, słoneczne dni i ciepłe, letnie wieczory. Tylko co wybrać?

  • Podstawowym zestawem są krzesła i stół, przy którym możemy zjeść śniadanie, napić się kawy i miło spędzić kilka chwil w ciągu całego dnia. 
  • Gdy planujemy przebywać w ogrodzie dłużej, lepszym rozwiązaniem będą wygodne zestawy mebli z fotelami, kanapą lub ławką. 
  • Dodatkowym urozmaiceniem, które bez większych problemów może znaleźć się w większości ogrodów jest też hamak, który będzie zachęcał nas do wylegiwania się w letnich promieniach słońca. 

Odpocznij od codzienności w zaciszu ogrodu

Zimą i jesienią wiele osób zupełnie zapomina o swoim ogrodzie, ale gdy tylko nadchodzi wiosna – stają oni na wysokości zadania i przywracają im piękny i wyjątkowy charakter, dzięki czemu może on cieszyć oczy nie tylko samych domowników, ale także wszystkich odwiedzających ich gości. Aby jednak tak się stało, niezbędne są prace porządkowe i sprawdzenie stanu roślin, a w razie potrzeby także nowe nasadzenia czy prace naprawcze. Warto dokładnie obejrzeć rośliny – pozbyć się tego, co nie przetrwało zimy, posadzić nowe, młode okazy, spulchnić ziemię, zgrabić stare liście i pozostałości traw. W kolejnym etapie warto zadbać o dobrej jakości narzędzia i sprzęty ułatwiające codzienne prace w ogrodzie, jak choćby podlewanie, przycinanie czy przesadzanie.

Ostatnim i najprzyjemniejszym zadaniem jest dopasowywanie mebli i dodatków – a tych do wyboru też jest mnóstwo – od przeciwsłonecznych parasoli, przez tekstylia, aż po znacznie mniejsze rzeczy, jak doniczki, lampiony, świeczniki. Takie wyposażenie w zupełności wystarczy, aby ogród na nowo zalśnił swoim dawnym blaskiem i stał się miejscem idealnym dla całej rodziny. 

Więcej inspiracji na: https://www.kaufland.pl/asortyment/countryside.html