rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne to świetny sposób na zminimalizowanie dopływu światła do pomieszczenia i zapewnienie komfortowej temperatury. Klimatyzacja jest dobrym rozwiązaniem na upalne dni, ale jej dłuższe używanie nie jest ani ekonomiczne, ani ekologiczne, ani zdrowe. Gdy żadna przesłona wewnętrzna nie rozwiązuje problemów ze zbytnim nasłonecznieniem w pomieszczeniu, należy zastanowić się nad zastosowaniem rolet zewnętrznych.

Rolety zewnętrzne cieszą się dużą popularnością już od kilku sezonów i nic nie wskazuje na to, że to zainteresowanie osłabnie. W sezonie letnim w naszej strefie geograficznej temperatury od niedawna szybują bardzo wysoko, przychodzi nam funkcjonować w nowych warunkach, które są czymś normalnym raczej na południu Europy. Rolety zewnętrzne doskonale zaciemniają pomieszczenia wewnątrz budynku, a do tego są dla niego bardzo oryginalnym wykończeniem, gdyż dzięki swojemu nowoczesnemu wyglądowi, podkreślają charakter bryły.

Jakie rolety zewnętrzne znajdziemy?

Rolety zewnętrzne, w zależności od sposobu montażu, dzielą się na naokienne oraz adaptacyjne, inaczej elewacyjne.Rolety naokienne wymagają montażu już na wczesnym etapie budowy. Najlepiej ich montaż przewidzieć i zawrzeć w samym projekcie budynku, dzięki czemu doskonale wpiszą się w konstrukcję bryły. To bardzo nowoczesne rozwiązanie, wyglądające bardzo futurystycznie i noszące wszelkie cechy innowacyjności. Ruchoma roleta staje się częścią fasady, gdy jest opuszczana ma się nieodparte wrażenie, że roleta wyjeżdża wprost z wnętrza elewacji. Sam mechanizm rolety wykonany jest z bardzo trwałego PCV, montowany na ramie drzwi oraz okien. 

Rolety adaptacyjne, zwane również elewacyjnymi można montować na każdym etapie budowy, ponieważ nie wymagają montażu na ramie okiennej i drzwiowej. Mechanizm znajduje się w kasecie, której kolor można łatwo dopasować do fasady, dzięki bogatej gamie kolorystycznej. Lamele mogą być różnej grubości i mogą różnić się nieco budową wewnętrzną, ale wszystkie są wykonane z bardzo trwałego materiału, jakim jest aluminium.

Rolety zewnętrzne – moda czy praktyczność?

Dużą zaletą rolet zewnętrznych jest ich praktyczne zastosowanie. Mogą być montowane praktycznie w każdym budynku, niezależnie od etapu budowy. Stanowią doskonałą izolację akustyczną oraz termiczną. W upalne dni zapewniają bardzo przyjemną temperaturę wewnątrz budynku, chronią również okna przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi oraz stanowią zabezpieczenie budynku przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Możliwości, jakie daje system inteligentnego zarządzania, to ogromny atut. Użytkownik ma do wyboru tradycyjne sterowanie ręczne lub elektryczne, a także inteligentny system za pomocą specjalnej aplikacji na smartfonie lub tablecie. Z pewnością, urządzenie to jest doskonałym rozwiązaniem do zabezpieczenia okien przed zbytnim nasłonecznieniem, a także nietuzinkowym wykończeniem designu budynku.

Dobór odpowiedniej przesłony okiennej zapewni komfort przebywania w pomieszczeniu i zagwarantuje stylowe wykończenie okien. Firma Solaro zapewnia fachową pomoc w wyborze odpowiednich produktów, wsparcie techniczne oraz serwis.