Sposoby na oddzielenie rabat kwiatowych od trawnika

Już na wstępie warto zaznaczyć, że zarówno rabaty kwiatowe, jak i pięknie wypielęgnowany trawnik tworzą jedną spójność, która ucieszy oko każdego. Warunek jest jeden, mianowicie należy zachować ład i harmonie, poprzez poprawne rozdzielenie rabat kwiatowych od trawnika. o tym będzie poniższy tekst.

Jakie znaczenie ma oddzielenie trawnika od rabat kwiatowych?

Brzegi trawnika to elementy, o których nie jeden ogrodnik często zapomina. Pielęgnuje on jedynie trawę, a przecież to jedynie jeden element z wielu do idealnego, pięknie prowadzonego ogrodu. Zadbane brzegi trawnika sprawiają, że całość prezentowana jest jako elegancka i harmonijna otoczka domu. Warto wspomnieć, że obrzeża trawnikowe to przede wszystkim elementy malej architektury, które wytyczają poszczególne strefy, przy czym ich tworzenie zapobiega nadmiernemu rozrostowi roślin rabatowych. Montowane obrzeża ograniczają rabaty, ścieżki, strefę poświęconą trawie. Dzięki nim łatwiej jest kosić trawnik, nawet robotem samojezdnym. Zadbane trawniki wpływają na komfort użytkowania ogrodu, poprzez pięknie wyeksponowane strefy relaksu, czy odpoczynku. Roślinom należy się odpowiednia pielęgnacja, ale także odchwaszczanie, czy nawożenie, co ogólnie jest prostsze przy zamontowaniu obrzeży trawnikowych.Przykładowym rozwiązaniem, które warto na wstępie pokazać jest ten produkt https://sklep.poradnikogrodniczy.pl/elastyczne-obrzeze-trawnikowe-braz-4-cm-x-10-m–kotwy-id-3407 .

Jak oddzielić trawnik od roślin?

Nasuwa się pytanie w jaki sposób wybierać najlepsze obrzeża ogrodowe, które jednocześnie pasują do aranżacji ogrodu, ale też są praktycznie i nie utrudniają koszenia? Od razu można zaznaczyć, że do wyboru jest mnóstwo materiałów, które z pewnością wyczerpią pomysły i potrzeby nie jednego ogrodnika. Obrzeża trawnika z cegły zwykłej lub klinkierowej można zakopać pod ziemie, w sposób nie wyróżniający poziomu gruntu. Brzegi trawnika z kostki brukowej, to doskonały pomysł na ścieżki w ogrodzie. Można ten materiał ułożyć łatwo w ogrodzie, ponieważ sposób jej montażu nie wymaga wysokiego poziomu kwalifikacji. Należy mieć na uwadze, że kostkę brukową można układać na dwie warstwy, ponieważ ta pierwsza często szybko zarasta trawą. Wyróżniamy również obrzeża z trawnika z granitu, gdzie jest ro rozwiązanie przede wszystkim nowoczesne, oraz reprezentacyjne. Tworzą eleganckie polisady lub bardzo niewielkie kostki. Obrzeża trawnikowe z granitu są trwałe, oraz efektowne, w związku z tym warto wykorzystać je dla wyznaczania granic między chodnikiem, placykami, strefami relaksu, czy między roślinami rabatowymi.Wyższe polisady nadają się do budowania równie wyższych rabat. Warto dopisać, że są odporne na warunki atmosferyczne.

Naturalne obrzeża trawnikowe – czy to dobry pomysł?

W wielu ogrodach chętnie zostaje wykorzystywany pomysł na naturalne materiały, które doskonale współgrają z zielenią roślin, a także pozwalają na mniejszą integrację przyrody. Dodatkowo jednym z naturalnych i równie wspaniałych rozwiązań, służących jako oddzielenie rabat od trawników są wiklinowe płotki. Stosunkowo wypadają one jako produkty niedrogie, oraz trwałe. Wygląd zamontowanych wiklinowych płotków wypada dość korzystnie i efektownie. Przeznaczenie tego rozwiązania nada się idealnie zarówno do ogrodów romantycznych jak i wiejskich. Walory estetyczne trawników można podkreślać poprzez wykonanie obrzeż z kamieni. Za pomocą szczelnej opaski, która spaja miejsce pomiędzy kamieniami, a posypką czy betonem można dobrze zagospodarować przestrzeń. Na tego typu obrzeża nada się większość kamieni w tym otoczaki.