wnętrze

Możesz samodzielnie wykonać taki projekt, wykorzystując intuicyjny program, za darmo dostępny w Internecie. Niestety nawet najbardziej rozwinięta aplikacja ma swoje ograniczenia, a już z pewnością nie zastąpi doświadczonego projektanta, który podpowie Ci wiele ciekawych trików aranżacyjnych. Przekonaj się, dlaczego warto zamawiać projekt wnętrza online w sprawdzonych, internetowych pracowniach.

Takie planowanie aranżacji ma wiele plusów, choć nie wszyscy są przekonani do takiej formy. Po pierwsze nie marnujesz czasu na dojazdy – możesz wybrać dowolną pracownię w Polsce lub za granicą albo skorzystać z doradców, którzy w sklepie internetowym pomogą Ci dopasować produkt idealnie do specyfiki Twojego pomieszczenia. Prace przebiegają w ten sam sposób jak stacjonarne projektowanie wnętrz. Wybierając projekt wnętrza online, kieruj się opiniami firmy i tym, jak jesteś w niej wirtualnie obsługiwany.

Etapy projektowania wnętrz online

Jeżeli chcesz mieć udział w projekcie swojego wnętrza, zaangażuj się w cały proces tworzenia. Doskonały projektant powinien gładko poprowadzić Cię przez wszystkie prace, dając z siebie wszystko na poszczególnych etapach. Nie zrobi tego bez Twojej pomocy, dlatego nawet projektowanie wnętrz online wymaga zaangażowania obu stron.

Oto poszczególne etapy projektu:

  • wywiad z klientem to pierwszy krok, podczas którego określasz swoje preferencje stylistyczne, oczekiwania co do funkcjonalności wnętrza oraz zakładany budżet; pierwsza rozmowa do niczego nie zobowiązuje i zawsze powinna być bezpłatna,
  • kolejny etap to podpisanie umowy i liczby, które określają dokładne opomiarowanie wnętrza oraz ewidencję przyłączy hydraulicznych i elektrycznych,
  • teraz liczy się koncepcja – otrzymujesz moodboard, czyli wstępną propozycję projektu 3D, która na tym etapie ma ustalić kierunek stylistyczny,
  • szczegółowa wizualizacja w postaci kolorowych zdjęć ma pomóc w precyzyjnym doborze materiałów i elementów wyposażenia,
  • etap wykonawczy to nic innego, jak wszelkie wytyczne i rysunki dla wykonawców, które umożliwiają realizację pomysłów architekta wnętrz; to również lista zakupów wraz z cenami i miejscem zakupu.

Otrzymujesz wydrukowany projekt w dwóch egzemplarzach. Teraz możesz zamawiać wybrane produkty, chyba że zlecisz to firmie projektowej, która ma taką usługę w swojej ofercie.

 

Projektowanie wnętrz online – czy naprawdę warto?

Warto, bo oszczędzasz czas, projektujesz w sposób precyzyjny i eliminujesz ryzyko własnych błędów, które mogą Cię sporo kosztować. Dzięki wsparciu fachowców zyskujesz sporo cennych informacji dotyczących zupełnie nowych produktów, które dopiero wchodzą na rynek i mogą doskonale się sprawdzić w Twoim wnętrzu. Masz też doskonały nadzór autorski, dzięki któremu śpisz spokojnie. Podczas takiego planowania prac i szczegółowej wizualizacji unikasz ryzyka, że efekt będzie niespójny z Twoim zamysłem. Projektowanie wnętrz online pozwala Ci dotrzeć do najlepszych osób w branży, które są łatwiej dostępne niż sprzedawca, na którego czekasz w budowlanym supermarkecie. Ustalasz takie godziny do kontaktu, które odpowiadają Twoim osobistym preferencjom. Oznacza to, że możesz bez stresu pracować, a po godzinach urządzać dom. Wybieraj sprawdzone firmy, włączaj się w projekt tworzenia i urządzaj swoje wnętrza marzeń!