Popularne rodzaje basenów ogrodowych

Baseny ogrodowe są atrakcyjnym urozmaiceniem w przydomowej przestrzeni. Najmocniej je doceniamy podczas gorących, letnich dni. Czym różnią się poszczególne typy basenów? 

Basen ogrodowy dmuchany

Dmuchane baseny ogrodowe są najczęściej wybieraną opcją ze względu na ich nieduże ceny. Bardzo popularne są małych rozmiarów baseny dmuchane, które dają bezpieczne warunki do zabawy najmniejszych dzieci.  

Ze względu na różnorodne kształty oraz wielkości możemy znaleźć produkt idealny do każdej przestrzeni. Bardzo szybka instalacja też jest tutaj plusem. Zaleca się zastosowanie automatycznej pompki, która w kilka minut napompuje basen.  

Niestety musimy się liczyć z tym, że baseny dmuchane będą mniej trwałe. Jeżeli jednak po sezonie letnim nasz basen przetrwa bez uszczerbku będziemy mogli wypompować z niego powietrze i schować na następny rok. 

Baseny rozporowe

Basen rozporowy jest udoskonaloną wersją basenu dmuchanego. Jest przede wszystkim większy od zwyczajnego basenu dmuchanego, a jego ścianki są bardziej wytrzymałe. Materiał, z którego został wyprodukowany nie przepuszcza wody i jest odporny na chemię stosowaną by zachować czystość basenu.

Materiał ma większa odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz zużycie podczas użytkowania. Producenci urozmaicają baseny rozporowe o dodatkowe ławeczki, które uprzyjemniają spędzanie w nich czasu. 

Podczas przystosowywania basenu pod użycie wystarczy go napełniać wodą, a ścianki same zaczną podnosić się we właściwym kierunku. Jest równie łatwy w obsłudze co jego poprzednik. 

Baseny rozporowe nie osiągną tak dużych rozmiarów jakie możemy uzyskać przy basenach stelażowych, jednak będą wygodne do wypoczynku dla całej rodziny. 

Baseny stelażowe

Basen stelażowy wzmacniany jest mocną, stalową ramą, która utrzymuje rozpięty materiał. Jest to najsolidniejszy produkty pośród basenów ogrodowych, wymaga jednak większej ilości czasu podczas jego rozkładania. Decydując się na zakup tego produktu otrzymasz cały zestaw do montażu, nie musisz kupować poszczególnych części osobno. 

Nim zaczniesz uzupełniać jego wnętrze wodą sprawdź dokładnie każdy element konstrukcji, czy jest właściwie podpięty. Duża pojemność wody będzie na pewno stawiać mocny napór, dlatego by uniknąć ewentualnych niebezpiecznych wypadków warto jest dokonać końcowej inspekcji.

Ten typ basenu został stworzony z myślą o długim użytkowania, dlatego producenci dbają by każda jego część wytrzymała intensywne użytkowanie. Występują w dwóch popularnych kształtach: okrągłym oraz kwadratowym, dzięki czemu możemy ustawić je idealnie na naszej działce lub ogrodzie. 

Znaczne rozmiary basenów stelażowych pozwalają całej grupie ludzi korzystać z ich uroków. Te baseny ogrodowe są świetną atrakcją podczas spotkania przyjaciół i rodzinnego spędzania czasu z dziećmi. Maluchy mogą wespół z rodzicami cieszyć się zabawami w wodzie!

Przyjemność dla całej rodziny

Szeroki wybór basenów pozwala na znalezienie idealnego produktu, dzięki któremu będziemy cieszyć się czasem na świeżym powietrzu. 

Instalacja basenu we własnym ogrodzie pozwala na dostarczenie zdrowej rozrywki dla nas i bliskich. Nikt nie oprze się mu podczas upalnych dni. Jeżeli tylko będziemy dbać o utrzymywanie go w dobrym stanie, będzie towarzyszył nam nie tylko na jeden sezon. 

Żeby jednak mieć pewność o trwałości naszej inwestycji wybierz ofertę, która proponuje baseny ogrodowe sprawdzonych producentów. Warto jest sprawdzić dokładnie materiały, tak by były bezpieczne dla użytkowników. W przypadku basenów ogrodowych o dużych gabarytach bardzo będzie liczyła się odpowiednia konstrukcja, która utrzyma ciągły napór wody.