Moskitiera na okno ANWIS - skuteczna ochrona przed komarami

Latem, gdy okna są otwarte, pragnienie świeżego powietrza często koliduje z przykrym zjawiskiem – inwazją owadów oraz pyłków wpadających do wnętrza domu. Moskitiera na okno staje się w takich sytuacjach niezastąpionym sprzymierzeńcem, chroniąc przed niechcianymi gośćmi, jednocześnie pozwalając na swobodny przepływ powietrza. W ofercie dostępnej na Modnie w Oknie znajdziesz dwa systemy moskitiery na okno – moskitiera ramkowa oraz moskitiera rolowana. Aluminiowa ramka oraz siatka z włókna szklanego to wytrzymała konstrukcja odporna na warunki atmosferyczne, dzięki czemu nie jest konieczny demontaż siatki na okres jesienno-zimowy.

Moskitiera ramkowa ANWIS

Moskitiera ramkowa na wymiar to klasyczne rozwiązanie, które znane jest od lat. Moskitiera z ramką ANWIS montowana jest bezinwazyjnie do ramy okna przy pomocy uchwytów obrotowych, dzięki czemu możemy uniknąć bezpośredniej ingerencji w konstrukcję okna.

Jedną z zalet moskitiery ramkowej jest łatwość montażu oraz możliwość dopasowania do różnych rozmiarów okien. Po zamontowaniu moskitiery, można swobodnie otwierać i zamykać okno, nie martwiąc się o dostęp owadów. Różne możliwości kolorystyczne oraz możliwość zastosowania okleiny drewnopodobnej pozwolą dopasować moskitierę do koloru ramy okna.

Moskitiera rolowana

Moskitierę rolowaną można określić jako innowacyjne podejście do ochrony przed insektami. Składa się z kasety zamontowanej na ramie okiennej, z której rozwija się siatka na zasadzie rolety oraz z dwóch prowadnic po bokach, w których porusza się siatka. Dzięki temu, gdy nie jest potrzebna, można ją łatwo schować, minimalizując wpływ na wygląd okna oraz otrzymać bezpośredni dostęp do zewnętrznej strony. Moskitiera rolowana sprawdzi się rewelacyjnie również przy montażu na okno dachowe.

Jedną z największych zalet moskitiery rolowanej jest jej estetyka i funkcjonalność. Nie zajmuje dużo miejsca, jest dyskretna i łatwa w obsłudze. Dodatkowo, nie trzeba jej demontować na zimę czy przechowywać w innym miejscu – wystarczy zrolować siatkę i gotowe.

Podsumowanie

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, która moskitiera jest najlepsza, ponieważ wybór zależy od preferencji i potrzeb użytkownika. Moskitiera ramkowa oferuje trwałą ochronę i łatwy montaż, podczas gdy moskitiera rolowana wyróżnia się praktycznością i estetyką. Bez względu na wybór, oba rodzaje zapewniają skuteczną ochronę przed insektami, pozwalając cieszyć się letnimi wieczorami w spokoju i komforcie.

Doradcy Modnie w Oknie wykonują kompleksową usługę wyceny, pomiaru i montażu osłon okiennych na terenie całego kraju.