ławka ogrodowa

Przydomowy ogród jest miejscem, w którym można wypocząć po ciężkim dniu. Jego przestrzeń, porośniętą ulubioną roślinnością stanowi bazę wspaniałych zapachów, barw i struktur, które chcemy podziwiać. Aby stworzyć w ogrodzie ustronny zakątek, idealny na popołudniowy wypoczynek, potrzebne będą ławki ogrodowe, które ustawić można wśród ulubionych kwiatów. Dopasuj zatem ławkę do stylu swojej posesji oraz zadbaj o komfort wypoczynku i ciesz się beztroskim popołudniem z ulubioną lekturą.

Ławki ogrodowe o ponadczasowym kształcie

W ogrodzie, w którym dominująca jest kwitnąca flora, stanowiącym otoczenie budynku, utrzymanego w tradycyjnym stylu, sprawdzą się ponadczasowe, drewniane ławki ogrodowe (https://www.edinos.pl/lawki-ogrodowe). Ławki z oparciem zapewnią komfortowy wypoczynek. Ławki z drewnianych bali, bez oparcia, znakomicie podkreślą gustowny charakter domu drewnianego, natomiast ławki drewniane, w tradycyjnym kształcie odpowiednie będą w zacisznym, zacienionym miejscu ogrodu.

Nowoczesne ławki ogrodowe

W ogrodach, otaczających nowoczesne budynki, których styl wskazuje nowoczesne tendencje uporządkowanego minimalizmu sprawdzą się ławki, wykonane z metalu oraz drewna. Połączenie tych materiałów oraz prosta stylistyka zapewnią nowoczesny efekt wizualny oraz komfort wypoczynku. Ławki ogrodowe świetnie będą prezentowały się, jeżeli umieszczone zostaną wzdłuż alejki, wykonanej z kostki brukowej lub płyt betonowych.

drewniana ławka ogrodowa

Stylowe ławki ogrodowe pozwolą cieszyć się pięknem ogrodu oraz wypoczywać w naturalnej scenerii, zachwycającej prostotą. Doskonale będą prezentowały się wśród traw ozdobnych, obok oczka wodnego lub ogrodowej fontanny.

Ławki ogrodowe, idealne na taras

Komplety mebli ogrodowych (https://www.edinos.pl/komplety-do-ogrodu) często zawierają ławki, stanowiące wygodną przestrzeń wypoczynkową dla dwóch lub trzech osób.  Wykonane z technorattanu, z miękkimi, odpornymi na wilgoć i zabrudzenie siedziskami staną się idealnym dopełnieniem aranżacji gustownego tarasu. Ławki ogrodowe z europalet, które można wykonać samodzielnie, stworzą unikalny charakter wystroju, pasujący do aranżacji drewnianego tarasu, łączącego przestrzeń ogrodu z budynkiem mieszkalnym.

romantyczna ławka ogrodowa

Planując zakup ławki ogrodowej warto wziąć pod uwagę przede wszystkim jej przeznaczenie. Ławka, która znajdzie zastosowanie na tarasie, powinna pasować designem do pozostałych mebli, stanowiących zestaw wypoczynkowy, natomiast ławka, która zostanie umieszczona w głębi ogrodu wpisze się w jego styl, wydobywając piękno otoczenia. Ławki ogrodowe, odporne na działanie czynników zewnętrznych, zarówno drewniane, jak i metalowe, należy systematycznie zabezpieczać przed skutkami zjawisk pogodowych preparatami impregnująco – pielęgnacyjnymi.