Ławki ogrodowe

Piękny ogród to nie tylko rabaty, solitery, żywopłoty czy skalniaki albo oczka wodne, ale i mała architektura ogrodowa. Do niej należą ławki ogrodowe, które mogą świetnie dopełnić aranżację ogrodu. Warto dowiedzieć się więcej na temat ich funkcjonalności i estetyki, by wybrać odpowiednie do swojego ogrodu.

Z jakich materiałów wykonywane są ławki ogrodowe? 

Na samym początku trzeba przeprowadzić przegląd modeli ławek ogrodowych. Otóż dostępne są nowoczesne ławki ogrodowe wykonane ze stali galwanizowanej albo ocynkowanej oraz drewna, a także tradycyjne, wśród których jest zarówno ławka drewniana, jak i wykonana z formowanego żeliwa. Każda ławka ogrodowa powinna być wykonana z dbałością o każdy detal i tylko takie należy wybierać. Osoby prywatne mogą zdecydować się na zakup ławek parkowych, które dopełnią także design ogrodu, zarówno tego małego jak i większego. Ławka ogrodowa plastikowa nie kojarzy się może zbyt ekskluzywnie, ale zawsze można zdecydować się na model wykonany z mocnego i trwałego, odpornego na uszkodzenia technorattanu. Jeżeli chodzi o drewno, to do produkcji ławek wykorzystuje się impregnowane drewno sosnowe, olchowe, świerkowe, a także egzotyczne drewno teakowe.       

Jak dopasować ławki ogrodowe do aranżacji ogrodu? 

Meble ogrodowe stanowią integralną część aranżacji ogrodu. Można dopasować je do doniczek, stylu elewacji czy nasadzeń w ogrodzie, czyli jego stylistyki. Do aranżacji w stylu rustykalnym sprawdzi się ławka drewniana ogrodowa wykonana w całości z drewna. Z kolei do aranżacji vintage warto wybrać ławę kutą wykonaną z żeliwa. Można też zdecydować się na model drewniany z kutymi elementami, choćby Odolanów ławkę ogrodową. Taka ławka w jasnym odcieniu drewna będzie odpowiednia także do aranżacji prowansalskiej. Jeżeli szukacie wysokiej jakości ławek ogrodowych do ogrodu, to ciekawe modele znajdziecie w ofercie na stronie: https://www.edinos.pl/lawki-ogrodowe. Możecie zdecydować się nawet na ławki gabionowe, które dopełnią industrialny, minimalistyczny ogród zdobiony ozdobnymi kamyczkami i ozdobną trawą.     

Na co zwrócić uwagę przed zakupem ławki ogrodowej? 

Poza ceną istotne znaczenie ma jakość wykonania. Zatem zweryfikujcie czy poszczególne materiały, z jakich została wykonana ławka ogrodowa są odpowiednio zabezpieczone przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, zarówno promieniowaniem UV, jak i wilgocią. Sprawdźcie koniecznie wymiary ławki. Jeśli w Waszym ogrodzie rośnie szerokie drzewo, to rozważcie zakup ławki pod pień, takiej która będzie go otaczać.