Trampolina ziemna

Trampolina ziemna zyskuje sobie coraz większą popularność i to nie tylko wśród maluchów. Jest stabilna i łatwo się do niej dostać. Dodatkowo stanowi ciekawy element aranżacyjny wystroju ogrodu, a dzieci mają dużo frajdy i zdrowej zabawy na świeżym powietrzu. Zobacz, jakie są modele trampolin i wybierz tę, która najlepiej będzie pasowała do Twoich potrzeb.

Dlaczego trampoliny ziemne cieszą się popularnością?

Trampoliny ziemne to ciekawa alternatywa dla trampolin wyższych, do których trzeba się dostać, pokonując schodek lub schodki. Są o wiele bardziej bezpieczne, ponieważ pozwalają wysoki podskoki bez obaw o wywrócenie się czy przesunięcie urządzenia. Trampolina nie zajmuje wiele miejsca, a stanowi świetną formę rozrywki dla dziecka. Oprócz korzyści typowo rekreacyjnych trampolina rozwija kreatywność, ponieważ dzieci wymyślają różne akrobacje i zabawy. Pomaga też utrzymać dobrą kondycję fizyczną i wpływa pozytywnie na układ odpornościowy. Dziecko jest szczęśliwe i może oderwać się na dłuższą chwilę od komputera, co ma bardzo duże znaczenie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie trampoliny ziemnej?

Trampoliny są różne, dlatego pochopna decyzja co do zakupu może zakończyć się złym wyborem. Przede wszystkim istotna jest kwestia trwałości materiałów. Zwróć uwagę na stalowy stelaż, którego konstrukcja powinna wytrzymać obciążenie użytkownika. Inną trampolinę wybierzesz dla siebie, a inną dla malucha. Stelaż powinien być również wytrzymały na zmienne warunki pogodowe. O korozję nietrudno, szczególnie gdy trampolina stoi na terenie odkrytym, bez zadaszenia.

Druga ważna kwestia to kolor i kształt trampoliny. Do wyboru są trampoliny kwadratowe, okrągłe, prostokątne i modułowe, które można ze sobą łączyć. Natomiast dla starszych dzieci i dla dorosłych dostępne są maty do skakania bardziej intensywnego. Dzięki trampolinie fitness spalisz kalorie i wyrzeźbisz szczupłą sylwetkę. 

Trampolina z siatką czy bez?

Młodsze dzieci powinny skakać na trampolinie zabezpieczonej siatką, która zabezpiecza przed wypadnięciem. Jeśli siatka umieszczona jest wewnątrz trampoliny, wtedy dodatkowo osłania konstrukcję stelaża. Natomiast większe trampoliny zazwyczaj nie mają siatki, ale przeznaczone są dla starszych użytkowników, którzy bardziej kontrolują swoje skoki.

Trampolina ziemna może być świetną formą rozrywki dla całej rodziny. Sporo śmiechu, ciekawie zagospodarowany czas i trening całego ciała to tylko kilka z czynników, które przemawiają za wspólnym skakaniem.