cbd

Jeszcze do niedawna większości z nas roślina konopi kojarzyła się przede wszystkim z owianą złą sławą, psychoaktywną Mairhuaną. Głównie dzięki rozwojowi nauki, od kilkudzisięciu lat możemy obserwować renesans tej rośliny, która jak się okazuje była juz z powodzeniem używana w starożytności.

Średniowieczni i starożytni lekarze mieszali konopie z lekami lub gotowali z nich napar, aby złagodzić ból u swoich pacjentów, zwalczyć stan zapalny czy nawet przeciwdziałać atakom epilepsji. W tamtych czasach konopia była po prostu leczniczą rośliną, przynoszącą wiele korzyści dla ludzkiego organizmu.

W dzisiejszych czasach, głównie dzięki odkryciu mocy kanabinoidów (przede wszystkim CBD), branża konopna jest jedną najszybciej rozwijających się na świecie. Badania prowadzone równocześnie w ośrodkach na całym świecie dają nam coraz więcej dowodów na niezwykłość tej rośliny.

Maści konopne na różnego pochodzenia ból, problemy ze stawami, kręgosłupem czy kolanami.

Maść konopna jest bodajże najpopularniejszym produktem z linii konopnych. Jej szerokie zastosowanie sprawia, że jest używana zarówno przez osoby starsze, mające problemy z bólami reumatycznymi czy zwyrodnieniowymi,  ale również przez osoby młode i sportowców. Maść może być używana zarówno do łagodzenia bólu mięśni, stawów czy kręgosłupa, jak i do rozgrzania mięśni przed terningiem siłowym czy rozluźnienia po treningu.

Dermokosmetyki konopne do pielęgnacji skóry wrażliwej.

Olej konopny wśród wielu pozytywnych właściwości jest szczególnie skuteczny jako środek regeneujący, odżywiający i nawilżający suchą skórę. Jest używany w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji skóry ze skłonnością do łuszczycy, atopowego zapalenia skóry czy egzemy. Coraz częściej możemy go znaleźć w kremach do twarzy, balsamach i mleczkach do ciała czy kremach do rąk.

Olej CBD

Ekstrakt z kwiatów konopi połączony z olejm z nasion lub oliwą z oliwek to obecnie najgorętszy produkt konopny na świecie. To on rewolucjonizuje alternatywne metody leczenia różnych schorzeń i definiuje nowoczesną medycynę naturalną. Ma bardzo wiele zastosowań i właściwości, od przeciwbólowych, przeciwzapalnych czy antykonwulsacyjnych do poprawiająych nastrój, regulujących apetyt czy poprawiających jakość snu. Olejek konopny CBD jest z powodzeniem używany w wielu terapiach, między innymi przy padaczce lekooporne, chorobie Parkinsona czy depresji.

Jeśli jesteś zainteresowany wysokiej jakości produktami konopnymi lub chcesz zgłębić temat szerokiego zastosowania konopi we współczesnej medycynie i kosmetyce polecamy sprawdzony sklep konopny – konopne24.pl