Kompresor tłokowy

Kompresory to urządzenia o szerokim zastosowaniu odpowiednim zarówno w specjalistycznych jak i w przydomowych warsztatach. Jest to urządzenie pozwalające na wyrzut gazu pod wysokim ciśnieniem. Często możemy spotkać jego zamienne określenie- sprężarka. Tak nazywana jest jednak grupa urządzeń pozwalających na zwiększenie ciśnienia gazu, ale dotyczy ona różnych maszyn, dlatego też warto pamiętać o tym, że z zasady każdy kompresor jest sprężarką, jednak nie każda sprężarka jest kompresorem. 

Zastosowanie kompresora tłokowego 100l

Sprężarka tłokowa 100l to dobre rozwiązanie pod warunkiem, że mamy jasno określone oczekiwania i potrzeby względem wybranego przez nas urządzenia. Wybór odpowiedniego modelu jest zależny od danego zastosowania. Inny bowiem dobrze sprawdzi się w profesjonalnych warsztatach samochodowych i wulkanicznych, natomiast inny posłuży odpowiednio na prywatny użytek do skutecznego napompowania kół, materaców czy basenów. Na rynku znajdziemy kilka rodzajów sprężarek, takich jak tłokowe, śrubowe i łopatkowe. 

Gdzie sprawdzi się urządzenie?

Sprężarka tłokowa 100l wykorzystuje się przede wszystkim do wykonania prac o dużym natężeniu. Taka pojemność pozwala na dostarczanie dużych wartości powietrza przez odpowiednio długi czas. Jest więc on idealny do wykorzystania w profesjonalnych warsztatach, ale również na prywatny użytek.  Różni się on od sprężarek 50l, bowiem możemy o wiele dłużej wykorzystywać powietrze zgromadzone w zbiorniku, ponieważ jest on odpowiednio bardziej pojemny. Jednak w dokonaniu właściwego wyboru nie tylko pojemność jest ważna, ale także wydajność powietrza. Dzięki odpowiednio dobrej pracy możemy wybrać funkcjonalny kompresor tłokowy 100l na wiele lat.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kompresora tłokowego?

Sprężarka 100l to urządzenie bardzo skuteczne, jednak podczas wyboru odpowiedniego modelu warto zwrócić uwagę na poniższe parametry techniczne:

  • maksymalne ciśnienie robocze – standardowa wartość oscyluje w granicach 8-10 barów, powinno być ono jednak dopasowane do indywidualnych wymagań. 
  • hałas – im wyższy poziom generowanego hałasu, tym mniejszy komfort podczas pracy. Ciche urządzenia z pewnością są droższe od standardowych, jeśli jednak zależy nam na w miarę spokojnej pracy, to warto je wybrać.
  • szacowany czas nabicia butli (jednak nie wszyscy producenci podają te wartości);

Kompresory tłokowe są niezbędne do wydajnej i skutecznej pracy

Aby wybrać odpowiedni kompresor, warto najpierw dokładnie określić nasze oczekiwania względem danego urządzenia. Wtedy o wiele lepiej możemy przewidzieć określoną wydajność i potrzebne parametry techniczne. Kompresory tłokowe 100l zapewniają odpowiednio wydajną pracę zarówno w profesjonalnym zakładzie jak i na własnym warsztacie. Jednak w sytuacji bardzo rozbudowanych prac lub pracach na wielu stanowiskach warto zastosować bardziej wydajne urządzenia. Wybór odpowiedniego kompresora nie jest prosty ze względu na rozbudowaną ofertę dostępną na rynku, jednak warto rozważyć powyższe zagadnienia.