sprężarka

Kompresory tłokowe 50l cieszą się ogromnym uznaniem na rynku. Urządzenie wyróżnia się  wysoką wydajnością, niewielkimi rozmiarami i szerokimi możliwościami zastosowania. W tym przypadku dobrać można różne wersje ciśnień – 8, 10 lub 15 barów. Z pewnością sprzęt wyróżnia się rodzajem zastosowanej pompy, gdyż to ona odpowiada za wydajność kompresora. Czym cechuje się sprężarka tłokowa 50l? Gdzie najczęściej jest wykorzystywana? 

Kompresory tłokowe 50l

Kompresory 50l są najczęściej pompami jedno lub dwutłokowymi. Podział ze względu na rodzaj zastosowanego napędu dotyczy sprężarek z napędem bezpośrednim (silnik jest połączony bezpośrednio z pompą) i z napędem pasowym (obroty silnika przekładają się na obroty pompy). Sprężarka tego rodzaju jest bardzo dobrym pomysłem dla każdego, kto szuka ekonomicznych rozwiązań. Nie zapominajmy o tym, że jednotłokowy kompresor z bezpośrednim napędem będzie cechował się mniejszymi możliwościami zastosowania w porównaniu do dwutłokowego sprzętu. Cena jest tutaj nieco niższa, jednak warto postawić na większe parametry wydajnościowe, co przełoży się na szerokie możliwości co do wykorzystania. Podczas doboru zastanówmy się, do czego będziemy potrzebować sprężarki 50l. 

Szerokie zastosowania

Sprężarka tłokowa 50l jest większym wydatkiem, jednak bazuje na większej żywotności maszyny. Przekonaj się tutaj, że takie rozwiązanie da szereg nowych możliwości. Okazuje się, że napęd pasowy zmniejsza obroty na pompie, a tym samym zmniejsza jej zużycie. Z pewnością plusem jest trwałość urządzenia. Urządzenie tego typu ma ograniczone możliwości zastosowania. Wykorzystać je możemy podczas:

  • czyszczenia,
  • pompowania,
  • przedmuchiwania.

Cechy kompresora tłokowego

Zazwyczaj stosowane są silniki 1,1-1,8 kW. Ogromne pole do popisu da nam dwutłokowe urządzeni z bezpośrednim napędem oraz silnikiem na poziomie 2,2 kW. Taka sprężarka tłokowa odznacza się większą wydajnością i pozwoli zasilić wiele narzędzi pneumatycznych oraz pomalować niewielkie powierzchnie. Co ciekawe, wiele modeli sprawdzi się nawet podczas tynkowania. W tym przypadku wydajność jest bardzo ważnym aspektem, jakiego nie należy pomijać podczas zakupu. 

Gdzie wykorzystać kompresor 50l?

Sprężarki tłokowe osadzone na zbiornikach 50l są niezwykle popularne wśród majsterkowiczów. Sięgają po nie też mniejsze i większe firmy, które zajmują się pracami wykończeniowo-remontowymi, jak i warsztaty. Niewielkie rozmiary urządzenia są sporą zaletą – kompresor z powodzeniem wykorzystamy w warunkach domowych. Dzięki takiemu urządzeniu wykonamy prace w ogrodzie, domu, czy w garażu, cieszą się sprawną i szybką pracą. 

Producenci oferują szereg  ciekawych rozwiązań, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Ceny kompresorów 50l są zróżnicowane i zależą od danego modelu oraz jego zastosowań. 

Pamiętajmy o tym, że sprężarka tłokowa 50l bardzo dobrze sprawdzi się w gospodarstwach domowych, ułatwiając nam wiele zadań. Zastosujemy ją podczas pompowania, przedmuchiwania, czy czyszczenia danych powierzchni. Kompresor 50l nie bez powodu cieszy się tak dużym uznaniem na rynku.