pomidory koktajlow

Chcesz zasmakować w najlepszych pomidorach koktajlowych? A może ze względu na własną uprawę interesują Cię najnowsze trendy? Dowiedz się, jakie pomidory koktajlowe będą najpopularniejsze w nadchodzącym sezonie i zaoferuj bogaty wybór najpyszniejszych pomidorów.

Pomidory koktajlowe, które zagoszczą na naszych stołach w nadchodzącym sezonie

Spośród mnóstwa odmian pomidorów coraz większą popularnością cieszą się pomidory koktajlowe. Świetnie sprawdzają się jako dodatki do dań, sałatek czy ozdoba talerzy, na których podaje się zarówno prostsze, jak i bardziej wykwintne dania. Poznaj pomidory koktajlowe, które będą cieszyć się dużym powodzeniem w nadchodzącym sezonie.

  • Nicoleta to odmiana pomidora koktajlowego o czerwonym kolorze i okrągłym kształcie, charakteryzująca się bardzo słodkim smakiem oraz intensywnym aromatem. Jest to popularna odmiana wśród konsumentów ze względu na swoją wyjątkową słodycz.
  • Tudor to odmiana pomidora koktajlowego o jasnożółtym kolorze i kształcie odwróconej gruszki, która cechuje się bardzo soczystym miąższem i delikatnym smakiem. Wyróżnia się także atrakcyjnym wyglądem, dzięki czemu jest chętnie wybierana przez restauratorów.
  • Chick to odmiana pomidora koktajlowego o czerwonym kolorze i kształcie odwróconej gruszki, o intensywnym smaku i aromacie. Jest to odmiana o dość wczesnym okresie dojrzewania, co sprawia, że jest popularna w sezonie letnim.
  • Red Heart to odmiana pomidora koktajlowego o jasnoczerwonym kolorze i kształcie serca, charakteryzująca się wyjątkowo słodkim smakiem oraz delikatną, miękką konsystencją. Wyróżnia się także wyglądem, co sprawia, że często jest wykorzystywana w kulinariach jako dekoracja potraw.
  • Pomidory koktajlowe żółte, np. Sunviva, Yellow Canary, Golden Cherry, Yellow Pear, Lemon Drop czy Yellow Currant. Pomidory koktajlowe żółte charakteryzują się zazwyczaj słodszym smakiem niż pomidory koktajlowe czerwone oraz mniejszym rozmiarem. Są doskonałym dodatkiem do sałatek, przystawek, a także wykorzystywane jako dekoracja potraw.
  • Pomidory koktajlowe śliwkowe również zyskują na popularności. Kształtem i rozmiarem przypominają śliwki. Charakteryzują się one słodkim smakiem i intensywnym aromatem, a ich skórka jest zazwyczaj cienka i delikatna. Pomidory koktajlowe śliwkowe także często znajdują zastosowanie w kuchni jako dodatki do sałatek.

Pomidory koktajlowe czekoladowe – czym się wyróżniają?

Jeśli cenisz sobie wykwintność w kuchni, warto zdecydować się na pomidory koktajlowe odmian takich jak m.in. Black Cherry, Indigo Blueberries, Cherokee Chocolate, Chocolate Sprinkles, Indigo Rose. Są to odmiany, które ze względu na kolor skórki nazywa się niekiedy pomidorkami czekoladowymi. Mają bardzo intensywny smak. Często wykorzystywane są w do sałatek lub jako dekoracja potraw.

Pomidory szczepione sadzonki – gdzie je znaleźć?

Jeśli chcesz samodzielnie uprawiać pomidory koktajlowe, odwiedź stronę sklepu Zielonym Do Góry. Znajdziesz tam szczepione sadzonki różnych odmian pomidorów, które pozwolą Ci na własny użytek lub w ramach większej uprawy zaoferować bardzo szeroki wybór pomidorków koktajlowych o bardzo zróżnicowanym smaku i aromacie.