nawierzchnia plac zabaw

Planując wykonanie nawierzchni bezpiecznej na zewnętrzne place, strefy zabaw i siłownie plenerowe bardzo ważne jest, aby właściwie dobrać możliwości amortyzacyjne nawierzchni do krytycznej wysokości upadku HIC – zgodny z najnowszą norma PN-EN 1177:2019 oraz atest higieniczny. Jako producent, oferujemy m.in. nawierzchnie poliuretanowe gumowe, wylewane, bezspoinowe, nawierzchnie bezpieczne z płyt EPDM i płyt SBR.

Skuteczna ochrona

Płyty gumowe ELSPOLAND to elastyczne elementy stosowane na placach zabaw, boiskach, ścieżkach itp Gwarantują bezpieczeństwo dzieci oraz wspaniałą zabawę charakteryzujące się właśnie wysokimi właściwościami amortyzującymi. Zapewnienie odpowiedniego podłoża w obrębie urządzeń zabawowych jest niezwykle istotne, ponieważ większość urazów na placach zabaw spowodowana jest upadkiem na podłoże. Bezpieczne nawierzchnie sprawdzają się pod tym względem idealnie, również są doskonałym rozwiązaniem ekonomicznym w sytuacjach kiedy mamy potrzebę wykonania niewielkiej ilości nawierzchni w kilku miejscach np: pod huśtawkami, karuzelami czy ściankami wspinaczkowymi.

Technologia

Nawierzchnia na plac zabaw składa się z mieszaniny granulatu gumowego SBR lub EPDM oraz kleju poliuretanowego. Wykonywana jest dwuwarstwowo – dolna warstwa amortyzująca wykonana z granulatu SBR, górna warstwa ścieralna – wykonana z granulatu EPDM.

Jest to nawierzchnia, amortyzująca upadki oraz stabilna. Stabilizacja ta zapobiega przed efektem łódkowania i wywijania się narożników gumowych płyt.

Płyty gumowe ELSPOLAND są odporne na działanie czynników zewnętrznych, jak np. promieniowanie UV, ale także na uszkodzenia mechaniczne. podłoże na plac zabawpodłoże na plac zabawPodłoże na plac zabaw jest wibroizolacyjne, antypoślizgowe i wodoprzepuszczalne, co zapobiega tworzeniu się kałuż, a także pozwala na korzystanie z placu zabaw nawet tuż po opadach deszczu.

Gwarantujemy możliwość i łatwość demontażu – w razie potrzeby istnieje możliwość zdjęcia i ponownego zamontowania takiej bezpiecznej nawierzchni w innym miejscu.
Na koniec jeszcze jedna istotna zaleta: płyty EPDM i SBR odznaczają się wyjątkową estetyką, oferujemy dostępność ich w kilku wariantach kolorystycznych.