łazienka

Marmur jest obecnie często wykorzystywany w aranżacji wnętrz, ponieważ świetnie się prezentuje w każdym świetle i doskonale się komponuje z nowoczesną armaturą łazienkową. Płytki marmurowe to prosty i szybki sposób na stylowe wykończenie ścian i podłogi w łazience. A jakie są rodzaje płytek marmurowych i jak wybrać idealny model?

Płytki marmurowe – charakterystyka

Płytki marmurowe posiadają widoczne żyłkowanie, a pojedyncze nitki mogą być cieńsze lub grubsze i rozchodzą się w różnych kierunkach. W renomowanym sklepie internetowym można nabyć płytki marmurowe w wielu niebanalnych wersjach kolorystycznych. Obecnie dużą popularnością cieszą się w szczególności płytki białe i czarne z różnobarwnymi żyłkami. W nowoczesnych wnętrzach zwykle stosuje się duże płytki z motywem marmuru, które idealnie zlewają się w jedną całość, tworząc wrażenie, że ściana jest gładka i jednolita. 

Płytki marmurowe – rodzaje

Płytki marmurowe mogą być wykonane z kamienia naturalnego. Taki materiał wykończeniowy wygląda spektakularnie, ale jest dosyć drogi i trzeba o niego odpowiednio dbać. Alternatywą dla kamienia naturalnego są płytki gresowe imitujące marmur, które świetnie się sprawdzą na podłodze, ponieważ są twarde i wytrzymałe. Do stworzenia nowoczesnego wnętrza warto też użyć ceramicznych płytek marmurowych. Ten rodzaj materiału można bezpiecznie ułożyć na ścianach w łazience, a jego zaletą jest atrakcyjna cena, trwałość i odporność na wilgoć.

Jak wybrać idealną płytkę marmurową?

Designerskie płytki marmurowe najlepiej zamawiać w sprawdzonym sklepie internetowym – https://granitnaturalny.pl/plytki-marmurowe, który oferuje klientom szeroki wybór ciekawych modeli. Przed zakupem warto się zastanowić, w jakim stylu ma być urządzona łazienka. Białe i szare płytki marmurowe można zestawić z drewnianymi elementami dekoracyjnymi, co pozwoli stworzyć łazienkę w stylu skandynawskim. Natomiast czarny i różowy marmur z połyskującymi żyłkami to idealny wybór do nowoczesnej łazienki urządzonej w stylu glamour. Umiejętnie dobrane płytki z marmuru optycznie powiększą dane pomieszczenie i sprawią, że będzie się zawsze nienagannie prezentowało.

Płytki marmurowe mogą być wykorzystane do zaaranżowania łazienki w domu, bloku, apartamencie lub biurze. Jest to uniwersalny i niezwykle modny materiał, który łatwo utrzymać w czystość. Płytki układa się na całej powierzchni ściany bądź podłogi lub tylko na wybranym fragmencie, a niektórzy w jednej łazience łączą ze sobą dwa różne rodzaje płytek. Jest to produkt, dzięki któremu można szybko stworzyć piękne i oryginalne wnętrze.