umywalka nablatowa

Panuje powszechne przekonanie, że umywalki nablatowe należą do jednych z najbardziej bezproblemowych w montażu elementów łazienkowych. Jest w tym sporo racji. Wystarczy porównać je z tradycyjnymi zlewami. Z przyjemnością przybliżymy proces instalacji nowoczesnej umywalki, aby każdy mógł lepiej zrozumieć przydatność takiego rozwiązania.

Na czym umieścić umywalkę nablatową?

Zanim jednak przystąpi się do właściwego montażu, należy wybrać miejsce dla umywalki. Zgodnie ze swoją nazwą jest to zazwyczaj podłużny blat. To jednak niejedyna opcja. Umywalka nablatowa Cristalstone może równie dobrze zostać zamontowana na szafce łazienkowej bądź jakimkolwiek innej płaskiej powierzchni w pomieszczeniu. Oczywiście należy zadbać o to, aby mebel wytrzymał ciężar umywalki. Dlatego dobrym pomysłem jest zakup tego typu umywalki w komplecie z zaprojektowaną specjalnie dla niej szafą, komodą czy konsolą.

Usytuowanie umywalki na blat

W kwestii montażu równie istotne jest usytuowanie umywalki. Powinna ona znaleźć się na takiej wysokości, aby umożliwić wygodny dostęp do baterii. Przyjmuje się, że 80 cm jest optymalną odległością od podłogi. W ten sposób umywalki na blat stają się dostępne dla domowników.

Niezbędne kroki przy instalacji umywalek nablatowych

Dopiero teraz można zabrać się za właściwy montaż. Rozpoczyna się go od wywiercenia otworu pod umywalkę. Opcjonalnie potrzebny będzie drugi otwór na baterię (można tego uniknąć z pomocą baterii naściennej). Po ustawieniu we właściwym miejscu wystarczy zaznaczyć ołówkiem otwory, a następnie wywiercić je przy użyciu narzędzia zalecanego przed producenta mebli, zazwyczaj jest to wyrzynarka bądź wiertarka z otwornicą.

Potem należy umocować umywalkę na powierzchni w taki sposób, aby pokrywały się ze stworzonymi miejscami na odpływ i baterię.

Dostosowanie się do wymienionych rad gwarantuje sukces przy jak najmniejszym wysiłku. Dzięki temu umywalka na blat może zostać oddana do użytku w ekspresowym tempie.

Proste w montażu umywalki nablatowe

Wybierając produkty sprawdzonych sprzedawców, takich jak Cristalstone masz gwarancję łatwego i bezproblemowego montażu umywalek i wszystkich części, niezbędnych do jej pracy.

Jak widać, nowoczesne umywalki nablatowe należą do doskonałych elementów wyposażenia każdej współcześnie urządzonej łazienki. Warto w nie zainwestować również ze względu na niebywałą prostotę montażu.