chemia profesjonalna dostępna w sklepie Silco

Wiele z nas, żeby utrzymać czystość w domu, korzysta z tradycyjnej chemii gospodarczej, którą można zakupić w każdym sklepie. Niektórzy jednak do sprzątania przykładają się bardziej i nawet w domu korzystają z profesjonalnej chemii czyszczącej. Dziś podpowiemy, jak powinno korzystać się ze specjalistycznych środków czystości oraz czy mogą nam one zrobić krzywdę.

Chemia profesjonalna a gospodarcza

Chemia gospodarcza w przeciwieństwie do profesjonalnej nie posiada aż tak specjalistycznego składu. W czasach większej świadomości ekologicznej duża część środków myjących jest też ekologiczna i przyjazna dla środowiska, często takie produkty zawierają tylko naturalne substancje czyszczące. Chemia profesjonalna dostępna w sklepie Silco, w którym zaopatrują się firmy sprzątające, dostępna jest w formie koncentratu. Formuła specjalistycznych środków czystości jest szczegółowo opracowywana, tak by była, jak najbardziej skuteczna.

Jak bezpiecznie korzystać z chemii profesjonalnej?

Profesjonalne środki czystości ze względu na swoją moc, jak i skład mogą stanowić zagrożenie, dlatego podczas sprzątania należy zachować wszelkie środki ostrożności. Poniżej przedstawimy szereg zasad, których powinno się przestrzegać przy stosowaniu chemii profesjonalnej.

Koncentraty należy rozcieńczać

Profesjonalna chemia czyszcząca, jak już wcześniej wspomnieliśmy, zwykle występuje w formie koncentratu, przed użyciem należy ją rozcieńczyć z wodą. Na opakowaniu zawsze podana jest informacja, jakie proporcje należy zachować. Powinniśmy przestrzegać zaleceń producenta, chemia profesjonalna jest wysoko stężona, przez co jest bardziej efektywna. Myśl, że mocniejszy płyn lepiej wyczyści nam zabrudzenia, jest błędna, możemy w ten sposób wyrządzić szkody.

Środki czyszczące powinny być stosowane zgodnie z przeznaczeniem

Każda powierzchnia zachowuje się inaczej, różnie może też reagować na poszczególne substancje chemiczne. Dlatego profesjonalne środki należy stosować zgodnie z ich przeznaczeniem, płynem do dezynfekcji nie powinniśmy np. myć podłogi, ponieważ może ona ulec zniszczeniu. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak silne są preparaty czyszczące do specjalistycznego sprzątania, przykładowo płyn do czyszczenia piekarnika ma takie samo pH co kret do udrożniania rur! 

Przed użyciem należy przeczytać kartę charakterystyki

Producenci środków czystości, jak i dystrybutorzy mają obowiązek podawać kartę charakterystyki danego produktu. Możemy w nim znaleźć informacje o dawkowaniu, ale też o zalecanych środkach ostrożności, np. czy powinniśmy ubierać do tego rękawiczki i okulary ochronne. Karta informuje także o tym, co należy zrobić z pustym opakowaniem, oraz jaki wpływ ma środek na środowisko – wiele z nich nie powinno mieć kontaktu ze środowiskiem naturalnym, zbiornikami wodnymi.

Dlaczego środki ochrony przy chemii profesjonalnej są takie ważne?

Chemia profesjonalna o wysokim stężeniu często ma właściwości żrące, nie powinno się jej wdychać, ponieważ może się to skończyć poparzeniem przełyku. Z kolei przypadkowe dostanie się preparatu do oka, może grozić nawet utratą wzroku, dlatego powinno się stosować rękawiczki, okulary, maseczki, a nawet przyłbice.