doniczki

Czy jesteś miłośnikiem kwiatów i zastanawiasz się nad tym jak dobrać doniczkę do wielkości kwiatka? A może nie wiesz, jak posadzić kwiaty w doniczce bez dziur? Albo chcesz dowiedzieć się co oznaczają symbole, które są umieszczone na pojemnikach? Podpowiadamy o tym poniżej.

Doniczki Kraków dostępne są w wielu kształtach oraz barwach, dzięki temu możesz dopasować je nie tylko do wielkości kwiatka, ale również do otoczenia. To pojemniki, które służą do uprawy roślin.  Osłonki Lamela doskonale nadają się do wnętrz, jak i na zewnątrz. Wykonane są z tworzywa sztucznego. Będą dobrze wyglądać, jeśli postawisz kilka identycznych modeli obok siebie. Natomiast skrzynki balkonowe najczęściej wybierane są na zewnątrz. Wszystkie mają praktyczny kształt i możesz umieścić w nich aż kilka roślin naraz. Doskonale nadają się do hodowania surfinii, pelargonii, szałwii błyszczącej oraz pozostałych kwiatów doniczkowych.

Na jakie doniczki Kraków warto zdecydować się do małych i  dużych kwiatów?

Wybierając doniczkę do małej rośliny, możesz zdecydować się na małą doniczkę. Powinna być tak głęboka, aby zakrywała system korzeniowy. Jeśli roślina jest naprawdę mała, możesz wykorzystać zamiast doniczki kubek lub niewielki pojemniczek. Kiedy kwiat zacznie rozwijać się, będziesz mógł przesadzić go do doniczki. Nowa powinna być wyższa ok. 3 cm od poprzedniej.

Do dużych roślin doskonale sprawdzą się duże doniczki. Ze względu na spory korzeń nowa doniczka powinna być o 5-10 cm wyższa od poprzedniej. Pamiętaj o tym, że duże rośliny muszą być posadzone w pojemniku, który zapewni im stabilność.

Jakie oznaczenia znajdują się na doniczkach?

Jeśli na pojemniku do kwiatów znajduje się symbol „C” oznacza, że  zawiera dodatkowo zbiornik. Kiedy przy literze znajduje się liczba, to opisuje, jaką objętość ma roślina. Natomiast „P” oznaczone są pojemniki kwadratowe. Jeśli za literką „P” znajduje się liczba to opisuje, ile cm długości ma bok.

Czy można posadzić rośliny w doniczce, która nie ma dziur?

Jeśli zdecydowałeś się na doniczkę bez dziur, możesz samodzielnie wykonać w niej dziury albo wypełnić ją warstwą keramzytu na dnie. To sprawi, że nadmiar wody będzie spływał z ziemi i zatrzymywał się na dnie. Bądź ostrożny podczas podlewania, ponieważ nadmiar wody może doprowadzić do przelania rośliny i spowodować jej gnicie.

Jakie warto wybrać doniczki Kraków dla zapracowanych?

Jeśli należysz do zapracowanych osób i zdarza Ci się zapomnieć o podlaniu rośliny, możesz zdecydować się na osłonkę Lamela z systemem nawadniającym. Dzięki niemu doprowadzisz wodę do korzeni równomiernie.