Oświetlenie solarne i energia ze słońca

Oświetlenie solarne to zakup który zdecydowanie się opłaca. Ile możemy zaoszczędzić decydując się na lampy solarne? Odpowiedź brzmi 100%. Jedyny koszt jaki ponosimy to zakup. Oprawy tego typu nie należą do najtańszych, ale to wydatek który się zwraca w błyskawicznym tempie, a co najważniejsze lampy solarne nie generuje żadnych kosztów trakcie eksploatacji. Światło które generują jest darmowe.

Jak działa oświetlenie solarne?

Oprawa solarna składa się z ogniw fotowoltaicznych, tworzących panel solarny i akumulatora. Światło słoneczne pochłaniane jest w ciągu dnia przez lampę przez co ogniwa nagrzewają się i zachodzi konwersja energii słonecznej w elektryczną, która magazynowana jest w akumulatorze. Wbudowany czujnik zmierzchu, uwalnia światło po zmroku. To inteligentne rozwiązanie sprawia, że lampa świeci tylko wtedy, kiedy zachodzi taka potrzebne, czyli po zachodzie słońca. Jest w pełni zautomatyzowana, co zdejmuje z Ciebie obowiązek pamiętania o tym, żeby oświetlenie włączyć lub wyłączyć. Ona sama decyduje, kiedy należy to zrobić, a Ty znowu oszczędzasz –  swój cenny czas i pieniądze. Wystarczy, żeby lampa miała swobodny dostęp do promieni słonecznych, a będzie pięknie rozświetlać Twój ogród przez całą noc, a nawet dłużej. Do 30 godzin darmowego światła, tyle emituje lampa na jednym naładowaniu. Czas emisji zależy jednak od wielu czynników. Wśród nich jest między innymi pojemność akumulatora, odpowiednie usytuowanie lampy czy warunki atmosferyczne.  Lampy solarne są samowystarczalne i bardzo efektywnie gospodarują magazynowaną i przetwarzaną energią. Rozświetlony ogród czy taras to teraz luksus na który Cię stać.

Wejdź na Ardant.pl lub Lumigo.pl i wybierz, Twoja przyszłość już na Ciebie czeka.

Oszczędzasz na montażu

Montaż oświetlenia solarnego jest banalnie prosty, nie wymaga przyłączy elektrycznych, wykopów pod przewody czy pomocy elektryka z odpowiednimi uprawnieniami. Montaż oświetlenia to oszczędność Twojego czasu i pieniędzy. Większość modeli lamp solarnych umieszcza się bezpośrednio w ziemi, na przykład słupki solarne mają szpiczaste zakończenie, aby można było w łatwy sposób umieścić je w gruncie. Trudność zamontowania kinkietu solarnego jest porównywalna z trudnością powieszenia obrazka na ścianie. Najwięcej kłopotu w tym przypadku zajmuje wybór miejsca. Potem jest z górki. Większość modeli opraw solarnych to przenośne lampiony czy latarnie. To genialne rozwiązanie pozwala dowolnie zmienia lokalizacje w zależności od Twojej potrzeby.

Jeszcze większa oszczędność na rachunkach za energię

Decydując się na oświetlenie solarne wybieraj modele z wbudowanym oświetleniem LED. Ta energooszczędna technologia przedłuża żywotność lamp i jest wyjątkowo przyjazna środowisku. Diody LED potrzebują zdecydowanie mniej energii od tradycyjnego oświetlenia, aby wygenerować taką samą moc światła.

Podsumowując, oświetlenie solarne to to komfort, oszczędność czasu i pieniędzy oraz najlepsza inwestycja w przyszłość. Bądź rozsądny i bądź eko.