Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy niejednokrotnie aż 1/3 dnia. Dedykowana w głównej mierze do snu, nierzadko spełnia także funkcję pokoju do pracy, a po części – również garderoby. Aby nasz wypoczynek w takim miejscu był komfortowy i sprzyjał maksymalnej regeneracji, powinniśmy zadbać o odpowiednie urządzenie tego pomieszczenia. Brakuje nam pomysłów? Ciekawe inspiracje znajdziemy w galerii aranżacji sypialni od MURATORA. Jak urządzić sypialnię oraz na jakie popularne style decydują się współcześni inwestorzy?

Jak urządzić estetyczną i wygodną sypialnię?

Sypialnie to jedne z najważniejszych pomieszczeń we wszystkich projektach domów. Zapewniające niezbędny poziom prywatności i intymności, oferują możliwość nieskrępowanego wypoczynku każdemu domownikowi. Właściwe zaaranżowanie sypialni, zgodne z upodobaniami i potrzebami mieszkańców – a przy tym gwarantują niezbędną funkcjonalność – to nie lada wyzwanie. Aby uzyskać optymalny efekt, warto pamiętać o kilku cennych wskazówkach.

Jeśli sypialnia jest mała lub ciemna, postawmy na jasne kolory, które optycznie rozjaśnią i powiększą wnętrze. Zrezygnujmy także ze zbędnych drobiazgów, wprowadzających wrażenie nieładu i zabierających cenne miejsce. Duże pomieszczenie będzie prezentować się ciekawie, jeśli zastosujemy w nim modną tapetę we wzory, nowoczesne lampy czy interesujące dekoracje ścienne. A może wybraliśmy projekt domu z poddaszem, w którym prywatne pokoje posiadają skosy? W takiej sytuacji intensywne barwy przeznaczony raczej na pionowe płaszczyzny, natomiast górne partie pomalujemy na biało. Sprawi to, że pomieszczenie wyda się nam wyższe – nie sprawiając przytłaczającego wrażenia.

Sypialnia w modnym stylu – inspiracje MURATORA

Zdecydowaliśmy się na zakup gotowego projektu domu ze strony https://projekty.muratordom.pl/realizacje/sypialnia-aranzacje/ ? W wielu spośród dostępnych tam rozwiązań znajdziemy propozycje aranżacji poszczególnych pomieszczeń – w tym również sypialni. Będą one stanowić doskonałą inspirację dla osób pragnących urządzić stylowy pokój do snu, który zapewni doskonałą wygodę i funkcjonalność.

Obecnie dużą popularnością wśród inwestorów cieszą się sypialnie nowoczesne. Wyróżniają je stonowane barwy oraz geometryczne linie, które zachwycają swoją harmonią i wprowadzają spokojny nastrój w pokoju. Proste łóżko, meble bez zdobień i ornamentów oraz dyskretne dodatki – to najważniejsze cechy sypialni w nowoczesnym stylu.

A może lubimy naturalne materiały? Z pewnością przypadnie nam do gustu aranżacja wzorowana na skandynawskim nurcie. To uporządkowana i zdominowana przez organiczne barwy i tkaniny kompozycja, która rozjaśni wnętrze oraz nada mu przytulnego charakteru.

W galerii aranżacji sypialni od MURATORA znajdziemy również pomysły na urządzenie pokoju nocnego w stylu klasycznym. Będą w nim dominować ciepłe, intensywne odcienie ścian i tekstyliów, które staną się tłem dla drewnianego lub metalowego łóżka. W takim pomieszczeniu możemy z powodzeniem zastosować tradycyjne lampki nocne, komody na rzeźbionych nóżkach czy przykuwające uwagę obrazy, dopełniające całość kompozycji.

Czeka nas urządzanie sypialni? Jeżeli wybierzemy projekt domu z oferty MURATORA, zadanie to może okazać się znacznie łatwiejsze. W projektach umieszczono bowiem propozycje gotowych aranżacji, a na stronie internetowej wiele projektów posiada wizualizację wnętrz, które pozwolą nam na optymalne umeblowanie i wykończenie tego ważnego pomieszczenia. Wzorując się na nich łatwiej osiągniemy zamierzony efekt końcowy oraz wykreujemy przytulną przestrzeń, z której każdego dnia będziemy korzystać z prawdziwą przyjemnością.

Zdjęcie: Wizualizacja sypialni z projektu M241b Wyjątkowy – wariant II

Tekst sponsorowany: Gotowe projekty domów jednorodzinnych od MURATORA – projekty.muratordom.pl