Dlaczego warto mieć gaśnicę na osy i szerszenie i jak ją właściwie użyć?

Za naszymi oknami zawitała długo wyczekiwana wiosna. Wraz z nią musimy się przygotować na typowe dla tej pory roku problemy z owadami, w tym m.in. z osami. Osy i szerszenie często niestety budują gniazda w naszych domach i jego elementach zewnętrznych i wewnętrznych. Najczęściej spotkać je można pod okapami dachów, pod ich podbitką, na strychach, pomiędzy elementami więźby dachowej, a także w starych szopach, garażach, a nawet w skrzynkach gazowych. Jak skutecznie i bezpiecznie można we własnym zakresie pozbyć się tych niebezpiecznych owadów ze swojego otoczenia?

Który preparat zwalcza osy skutecznie?

Istnieje wiele porad na pozbycie się gniazda os lub szerszeni. Jedne z nich są skuteczne i bezpieczne, natomiast innych pod żadnym pozorem nie powinniśmy stosować. My skupimy się wyłącznie na tym, co może nam przynieść oczekiwane rezultaty. Jest to np. specjalna gaśnica na osy i szerszenie, którą możemy z bezpiecznej odległości spryskać obficie gniazdo i pozostawić go na kilka godzin w spokoju. Przykładem takiego produktu jest np. Bros gaśnica na osy i szerszenie (do kupienia na stronie https://sklep-ppoz.pl/pl/c/Gasnice-na-osy-i-szerszenie/1044), odznaczająca się bardzo dużą skutecznością i wydajnością.

Gaśnica na osy — instrukcja użycia krok po kroku

Wszystkie niżej wymienione czynności należy wykonać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności.

Kiedy znajdziemy miejsce, w którym owady stworzyły swoje gniazdo, nie należy do niego podchodzić na bliską odległość. Zamiast tego sięgamy po gaśnicę na osy i szerszenie i dokładnie ją wstrząsamy. Dzięki temu dochodzi do wymieszania znajdującego się wewnątrz środka biobójczego, który za moment zaaplikujemy na gniazdo. Zdejmujemy z gaśnicy kapturek i trzymając ją zgodnie z instrukcją, z odległości około 1 metra aplikujemy strumień bezpośrednio na gniazdo. Unikalna konstrukcja zaworu pozwala uzyskać duże ciśnienie strumienia, a przy tym gwarantuje wysoką precyzję jego kierowania.

Prezentowany produkt biobójczy należy używać wyłącznie na gniazda os i szerszeni, pozostawiając je do następnego dnia. Osy i szerszenie wracające na noc do gniazda, będą mieć kontakt z substancją, prowadzącą do ich unicestwienia. Podobnie działa on na owady znajdujące się wewnątrz gniazda. Oprysk wykonywać należy jeszcze przed zachodem słońca, kiedy gniazda są puste i owady nie zdążyły jeszcze do niego wrócić.

Środka należy używać z zachowaniem środków ostrożności, czyli:

  • przed użyciem należy przeczytać etykietę;
  • nie kierować dyszy gaśnicy w swoją stronę, ograniczając ryzyko bezpośredniego kontaktu z preparatem.