elektrody spawalnicze

Zastanawiasz się do czego mogą przyda Ci się elektrody spawalnicze? Są to małe, metalowe pręty, które mają za zadanie przewodzić prąd elektryczny w otulinie i dostarczyć go do spawanego przez nas materiału. Wybór odpowiedniej elektrody spawalniczej jest bardzo ważny ponieważ to właśnie ona jest głównym materiałem spawalaniczym podczas spawanią metodą MMA (Manual Metal Arcc- czyli ręcznego spawania łukowego).

Jakie zalety mają elektrody proponowane przez nas elektrody spawalnicze? 

Z pewnością czymś co wyróżnia elektrody spawalnicze Paton jest duża wydajność i świetna jakość szwu spawalniczego. Czymś co również może zachęcić do zakupu jest zmniejszona emisja szkodliwych substancji. To jednocześnie zapewnia nas o bezpiecznym procesie spawania, które spełnia normy BHP. Duży asortyment sprawi, że wybranie najlepiej pasującej elektrody do konkretnego zadania będzie niezwykle proste. 

Jak wybrać najlepsze elektrody spawalnicze?   

Aby wybrać najlepszą elektrodę spawalniczą należy dokładnie przejrzeć ofertę i zwrócić uwagę na jakość i trwałość szwu spawalniczego. Jeśli chcesz dokonać świadomego zakupu musisz zwrócić uwagę na poszczególne parametry: rodzaj otuliny, średnica elektrody, skład chemiczny, pozycja spawania, grubość materiału i gatunek stali. 

W naszej ofercie marki PATON znajdziecie elektrody o różnych średnicach, które pozwolą idealnie dopasować się do spawanego materiału. Wybrana elektroda określa również jaki prąd należy do niej dostarczyć. 

Wybór odpowiedniej elektrody spawalniczej może ułatwić również podział na klasy w zależności od wykorzystanej otuliny:

  • Zasadowy (B) W skład elektrod wchodzi węglan magnezu i wapnia. Taki rodzaj otuliny najczęściej wykorzystywany jest do spawania konstrukcji stalowych.Szwy w takich elektrodach są szorstkie i wypukłe. Tego typu elektrody należy przechowywać w suchym miejscu.
  • Rutylowy (R) W tego rodzaju elektrodach przenoszenie metalu do jeziorka spawalniczego odbywa się przy minimalnym rozprysku. Elektrody rutylowe dzięki swojej konstrukcji co wpływa na przyspieszenie procesu spawania.
  • Celulozowy (C) Najważniejszą cechą tego rodzaju elektrod jest niewielki odsetek żużli i duża objętość gazów. Jest to idealna elektroda do spawania pionowych szwów.
  • Rutylowo-celulozowy. Ten rodzaj elektrod łączy w sobie właściwości elektrod rutylowych i celulozowych.

Zapraszamy do zapoznania się z proponowaną przez nas ofertą elektrod spawalniczych marki PATON. Przy każdym produkcie umieszczone są dokładne opisy charakteryzujące konkretne produkty. Nasza firma jest oficjalnym dystrybutorem marki PATON w UE.