wanna

Wiele osób zgadza się z opinią, że wanny wolnostojące stanowią znakomitą ozdobę łazienki. Za ich pomocą można całkowicie odmienić charakter tego pomieszczenia. Daje się też zauważyć, że ten element łazienkowy cieszy się coraz większą popularnością. Kupnem takich wanien są zainteresowani nie tylko właściciele domów jednorodzinnych, ale również osoby posiadają mieszkania o mniejszym metrażu.

Wielkość wanny dostosowana do powierzchni łazienki

Podczas zakupu wanny wolnostojącej najczęściej staramy się ją dopasować do wielkości łazienki. Przyjmuje się, że niezbędne minimum, to 7 m2. Jednak korzystniejsza będzie większa powierzchnia, na przykład 15 m2. Dlaczego zakupując tego rodzaju wannę, lepiej jest dysponować większa powierzchnią łazienkową? Wszystko opiera się na jej budowie. Wanny wolnostojące, w odróżnieniu od tradycyjnych modeli nie muszą być umiejscowione przy samej ścianie. Najciekawiej prezentują się na środku łazienki, ewentualnie w takim położeniu, by dostęp do nich był możliwy z każdej strony. Oczywiście w pomieszczeniu o małych rozmiarach nie da się w taki sposób ustawić wanny. Nie znaczy to jednak, że trzeba sobie odmówić jej posiadania. W takiej sytuacji trzeba pójść na kompromis i zastosować inne rozwiązanie.

Jaką wersję kolorystyczną wybrać?

Przy zakupie wanny wolnostojącej trzeba też wziąć pod uwagę wzrost domowników. Osoby o średniej długości ciała z pewnością będą się czuć dobrze w zbiorniku o wymiarach 165-170 cm. Dla osób wysokich konieczny będzie zakup większej wanny. W grę może wchodzić zakres 180 cm. Jeśli chodzi o szerokość tego produktu, to na naszym rynku mamy zazwyczaj do dyspozycji wanny w przedziale 70-85 cm. Jeśli chcemy, by nasza wanna pasowała do wnętrza łazienki, musimy dostosować ją kolorystycznie. Jeśli interesuje nas produkt o klasycznej barwie, to oczywiście będzie to kolor biały. Dla klientów sklepu internetowego https://corsan.pl/pol_m_Produkty_Wanny_Wanny-wolnostojace-222.html szukających unikalnych wersji przygotowano wanny w kolorze grafitowym, czarnym i pastelowym.

Kształt wanny i rodzaj materiału

Wanny wolnostojące posiadają różne kształty. Dzięki temu możemy dobrać taką, która idealnie wpasuje się w nasze pomieszczenie łazienkowe. Do dyspozycji mamy konstrukcje prostokątne, smukłe owale, wanny migdałowe oraz produkty asymetryczne. Warto też zorientować się, z jakich materiałów powstają tego typu wyroby. Do najpopularniejszych zalicza się stal, akryl oraz konglomerat. Wanny z akrylu są lekkie, proste i wygodne w montażu. Posiadają przy tym dużą wytrzymałość i odporność na przebarwienia. Co ważne – długo utrzymują ciepło. Będą zatem idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy uwielbiają długie kąpiele. Wanny stalowe są łatwe w czyszczeniu i odporne na zarysowania i inne uszkodzenia. Natomiast konglomerat jest niezwykle wytrzymały i łatwy w pielęgnacji.