mieszkanie

Bardzo często osobom, które podjęły decyzję o sprzedaży mieszkania zależy na czasie. Nie mogą czekać miesiącami aż znajdzie się kupiec. Niestety, potencjalni klienci bywają kapryśni. Może zdarzyć się więc tak, że na sprzedaż mieszkania na wolnym rynku trzeba czekać bardzo długo. Na szczęście dzisiaj dostępne są rozwiązania odpowiednie dla osób, którym naprawdę zależy na czasie. Zalicza się do nich skup nieruchomości, którego popularność z roku na rok rośnie.

Czy obniżenie ceny wystarczy, aby szybko sprzedać mieszkanie?

Ci, którym zależy na naprawdę szybkiej sprzedaży mieszkania na ogół decydują się na mocne obniżenie ceny. Tanie mieszkanie z pewnością przyciągnie uwagę potencjalnych klientów. Można nawet spodziewać się niemałego zainteresowania. Jednocześnie trzeba liczyć się z bardzo groźnym efektem: niska cena może wzbudzać podejrzenia. Ci, którzy zobaczą ogłoszenie mogą zacząć snuć domysły, co z mieszkaniem jest nie tak. Pojawiają się wówczas przypuszczenia, że posiada ono poważne usterki albo wadę prawną. Efekt? Takie mieszkanie będzie naprawdę trudno sprzedać. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest podanie normalnej ceny z informacją, że można ją negocjować. Tym, co może pomóc w sprzedaży mieszkania jest także jego reklama. Ogłoszenie warto zamieścić w różnych miejscach. Świetnie sprawdzają się dzisiaj serwisy społecznościowe. Szczególnie popularny jest Facebook.

Kiedy postawić na skup nieruchomości?

Jeśli naprawdę nie możesz czekać, skup nieruchomości to najlepsze wyjście. Pamiętać, że dzisiaj dostępny jest skup mieszkań z długiem https://sprzedammieszkanie.com/skup-mieszkan-z-dlugiem/, komornikiem, a nawet lokatorem. Oznacza to, że jest to opcja idealna dla bardzo dużej grupy klientów. Decydując się na skup nieruchomości oferowany między innymi przez Sprzedam mieszkanie, możesz być pewny, że transakcja zostanie sfinalizowana w krótkim czasie. Plusem tego rozwiązania jest także przekazywana do ręki gotówka. Nie musisz długo czekać na przelew bankowy. Wszystko odbywa się oczywiście na mocy stosownej umowy i jest w stu procentach zgodne z obowiązującym prawem.