basen

Basen ogrodowy to znakomite rozwiązanie dla wszystkich osób marzących o spokoju i relaksie na własnej posesji. Aby cieszyć się z uroków kąpieli w letnie dni, należy zakupić akcesoria ułatwiające utrzymanie basenu w czystości i korzystanie z niego.

Zestaw filtrujący to podstawa

Dobry zestaw filtrujący pozwoli na pozbycie się zanieczyszczeń i zapewni czystą wodę, która zachęca do kąpieli. Składają się na niego pompa i filtr, do którego trzeba dokupić wkłady. Wkład po każdym użyciu wymaga płukania pod bieżącą wodą – co jakiś czas trzeba go wymieniać, ponieważ zużyty nie będzie skuteczny. Przedstawiciele sklepu S-MUMO specjalizującego się w sprzedaży basenów ogrodowych i akcesoriów do nich zalecają, aby w sezonie letnim pompę z filtrem włączać co najmniej 6 razy na dobę.

Środki do oczyszczania wody

Do czyszczenia wody w basenie ogrodowym używa się specjalnych środków chemicznych (chlor lub brom), których dozowanie reguluje się za pomocą tzw. dyspensera środków chemicznych. Jest to konieczne, aby pamiątką po kąpieli nie były podrażnienia skóry czy choroby. Dodatkowo dobrym rozwiązaniem jest ozonowanie wody, które skutecznie niszczy szkodliwe drobnoustroje i pozostawia przyjemny zapach.

Akcesoria do czyszczenia basenu

Odpowiednie akcesoria basenowe są niezwykle pomocne przy czyszczeniu basenu. Mowa tutaj o wężu, końcówkach do podłączania pompy, końcówkach zbierających i pojemniku na liście. Taki zestaw jest poręczny, dzięki czemu czynności czyszczące przebiegają szybki i sprawnie.

Akcesoria dla dzieci do zabawy w basenie

W przypadku większych basenów nie obejdzie się bez zakupu dwustronnej drabinki basenowej, która przyda się zwłaszcza dzieciom. Drabinka ma ten plus, że po dostawieniu jej od zbiornika uniemożliwia się milusińskim dostęp do basenu bez nadzoru osób dorosłych.  Do tego warto pokusić się o nabycie nadmuchiwanych foteli lub kół do siedzenia oraz kółek pływających i rękawków dla tych pociech, które dopiero uczą się pływać.

W sklepach można zaopatrzyć się w różne komplety, w których skład wchodzi zbiornik i rozmaite akcesoria.