nowoczesne ogrodzenie metalowe sztachetowe

Ogrodzenia metalowe w ostatnim czasie cieszą się ogromną popularnością. W wielu przypadkach pozwalają one na zastąpienie drewna. Dlaczego warto zastosować je na swojej działce? Czy metal stanowi dobrą alternatywę dla drewna?

Zalety sztachet metalowych

Sztachety metalowe mają wiele zalet, dlatego cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Najczęściej wykonuje się je z aluminium, ale istnieje również opcja zastosowania stali nierdzewnej. Pierwszy surowiec jest jednak zdecydowanie lżejszy i tańszy. Dzięki niemu montaż przebiega sprawniej, co przekłada się na cenę całej inwestycji.

Sztachety metalowe cieszą się tak dużą popularnością ze względu na następujące korzyści:

  • wytrzymałość – odpowiednio zabezpieczony metal nie ulega uszkodzeniu pod wpływem działania warunków atmosferycznych, takich jak wilgoć, promieniowanie UV czy wahania temperatur;
  • łatwość kształtowania – z metalu można wykonać nawet najbardziej skomplikowane dekoracje, zarówno w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym;
  • możliwość pokrycia farbą – ogrodzenia aluminiowe często pokrywa się farbą z palety RAL, co pozwala na nadanie im dowolnego odcienia;
  • uniwersalny wygląd – ogrodzenia metalowe pasują doskonale do wielu aranżacji, bez względu na ich styl.

Sztachety metalowe imitujące drewno

Ogrodzenia sztachetowe wykonane z metalu mogą imitować naturalne drewno. Ogromną popularnością cieszą się m.in. specjalnie rzeźbione produkty, pokryte brązową farbą. Z daleka doskonale imitują one drewno. Obecnie technologia tworzenia takich wyrobów jest udoskonalana, dlatego dostępne ogrodzenia prezentują się niezwykle realnie.

Ogrodzenia sztachetowe imitujące naturalne drewno są cenione w różnych aranżacjach. Pozwalają one na dopasowanie do pozostałych elementów drewnianych wchodzących w skład budynku, bez konieczności pielęgnowania całej konstrukcji – mówi specjalista z firmy Betto oferującej ogrodzenia w wielu stylach.

montaż ogrodzenia metalowego sztachetowego

Gdzie sprawdzi się ogrodzenie ze sztachet metalowych?

Ogrodzenie ze sztachet metalowych jest doskonałym rozwiązaniem w wielu miejscach. Powszechnie na takie konstrukcje decydują się właściciele domów jednorodzinnych. Obecnie popularnością cieszą się płoty modułowe, z gotowymi elementami wykonanymi z metalu i innych surowców. Pozwalają one na łatwe zamontowanie, nawet na bardzo dużych działkach.

Ogrodzenie ze sztachet metalowych to dobry wybór także do przestrzeni miejskich. Modele imitujące drewno komponują się świetnie z nowoczesnymi budynkami, a także obiektami, w których skład wchodzą elementy wykonane z prawdziwego drewna. Istnieje opcja przygotowania płotu zgodnie z zamówieniem danego klienta, dlatego obecnie ogrodzenia tego typu pojawiają się niemal wszędzie.

Ogrodzenia metalowe czy drewniane?

Ogrodzenia ze sztachet metalowych mają liczne przewagi nad płotami wykonanymi z drewna. Przede wszystkim nie wymagają one pielęgnowania. Drewno jest podatne na próchnienie pod wpływem działania wilgoci. Odpowiednio wykonane i zabezpieczone ploty metalowe są w pełni odporne na wodę, dlatego nie pokrywają się korozją i zachowują doskonały wygląd na długi czas.

Ogrodzenia ze sztachet metalowych zwykle są znacznie trwalsze, a niekiedy też tańsze. Naturalne drewno jest bowiem surowcem drogim.